Players - Women -

Player Collegesort descending HS Grad Year Position High School
Hylok, Taylor 2018 Grand Haven
Wainio, Jordyn Adrian (D3) 2018 D Grand Blanc
Berg, Amelia Adrian (D3) 2015 G Haslett-Williamston
Nicholas, Maddie Adrian (D3) 2016 A South Lyon
Kuhowski, Savannah Adrian (D3) 2017 South Lyon
Brodbeck, Gwyneth Adrian (D3) 2017 Lake Orion
Cares, Ava Adrian (D3) 2015 M East Grand Rapids
Salice, Marisa Albion (D3) 2017 Walled Lake Northern
Yabs, Natalie Albion (D3) 2018 M Dewitt
Hill, Emily Albion (D3) 2018 M Saline
Matul, Haley Alderson Broaddus (D2) 2018 G North-Harrison
D’Alessandro, Carly Alma (D3) 2015 M Midland
Reece, Nicole Alma (D3) 2017 A/M Livonia Ladywood
Deboer, Sam Alma (D3) 2017 D Rockford
Bussell, Monica Alma (D3) 2014 A Lowell
Pyrett, Megan Aquinas (NAIA) 2017 D/M Flint Powers
Fogus, Sam Aquinas (NAIA) 2010 Midland
Brodberg, Dani Aquinas (NAIA) 2013 A Lansing Waverly-Catholic-Christian
Carino, Kendall Aquinas (NAIA) 2016 A Flint Powers
Whitfield, Lauren Aurora (D3) 2013 M Rockford
Augier, Danielle Boston (D1) 2017 A Birmingham United
Medvedev, Emily Brevard (D2) 2013 Midland
Elliott, Auden Brown (D1) 2017 M East Grand Rapids
Gilbert, Megan Calvin (D3) 2018 M Holt
Mesman, Allyson Calvin (D3) 2016 A Hudsonville
Economou, Meghan Calvin (D3) 2017 G Hartland
Vanord, Alexa Carthage (D3) 2016 A South Lyon
Dewys, Kristen Carthage (D3) 2016 Holland West Ottawa
VanHoven, Cydney Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2015 M East Grand Rapids
Newmann, Zoe Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2016 A Rockford
Spehar, Kelly Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2015 D Rockford
Chase, Sarah Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2017 Northville
Marshall, Elise Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2018 M Grand Rapids Catholic Central
Palmer, Angela Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2016 A/M Okemos
Stevens, Joely Margaux Christopher Newport (D3) 2017 M Forest Hills United
Stormzand, Constance Cincinnati (M:NCLL W:D1) 2017 M Grand Rapids Catholic Central
Ineich, Kayla Cleary (NAIA) 2016 D Hartland
Wagner, Kenzie Cleary (NAIA) 2017 Flint Carman-Ainsworth-Davison
Coyne, Abby Cleary (NAIA) 2017 Canton
Bruner, Kourtney Cleary (NAIA) 2018 A/M Huron Valley
Burczyk, Carli Cleary (NAIA) 2015 D South Lyon
Carr, Isabel Cleary (NAIA) 2016 D Hartland
Williams, Maya Cleary (NAIA) 2017 Lowell
King, Cassie Cleary (NAIA) 2018 Brandon-Holly
Barnett, Hana Cleary (NAIA) 2016 M Hartland
Brunner, Kourtney Cleary (NAIA) 2018 M Huron Valley
D'Autremont, Isabel Cleary (NAIA) 2018 Clarkston
Archer, Amanda Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2016 G Brighton
Turner, Abbe Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2016 A/M Grand Ledge
Beam, Haley Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 D Temperance Bedford
Lee, Sabrina Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 D Canton
Kirchoff, Katie Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2015 Canton
Fields, Maddie Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 M Waterford United
Wagnitz, Erin Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2016 Waterford United
Miller, Jennifer Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 D South Lyon
Steiner, Cierra Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2017 Plymouth
Hall, Bobbie Connecticut (D1) 2013 A Okemos
Miller, Aaliyah Davenport (D2) 2017 Mattawan
Noble, Reilly Davenport (D2) 2018 A Mattawan
Miller, Stephanie Davenport (D2) 2017 M Salem
Francis, Madison Davenport (D2) 2014 D Forest Hills United
Pitchford, Makenna Davenport (D2) 2018 G Caledonia
Reuel, Ryann Davenport (D2) 2016 D Rockford
Kelbert, Mackenzie Davenport (D2) 2018 A Brighton
Powers, Samantha Davenport (D2) 2013 G Forest Hills United
Goodspeed, Jane Denison (D3) 2015 D East Grand Rapids
Ludlow, Claire Denison (D3) 2013 M East Grand Rapids
Sharkey, Lauren Detroit Mercy (D1) 2014 M Clarkston
Cantelon, Taylor Detroit Mercy (D1) 2017 M West Bloomfield
Johnson, Maddie Detroit Mercy (D1) 2017 G Salem
Beazley, Emily Detroit Mercy (D1) 2018 A Hartland
DeYoung, Emma Detroit Mercy (D1) 2014 M Grand Rapids Christian
Godell, Meghan Detroit Mercy (D1) 2016 D Rochester
Falk, Allison Detroit Mercy (D1) 2018 M Brighton
Snyder, Julianne Detroit Mercy (D1) 2018 A Livonia Ladywood
Birney, Kylie Detroit Mercy (D1) 2012 M Livonia Ladywood
Sherman, Olivia Findlay (D2) 2014 M Okemos
Eicher, Brooke Findlay (D2) 2014 G Hartland
Campanella, Madeline Gannon (D2) 2016 Hartland
Frederickson, Laurel Gannon (D2) 2017 G Lowell
Neumen, Erika Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2013 M Rockford
Ellsworth, Bailey Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2014 A Okemos
Hite, Aimee Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2014 D Rockford
Skomial, Ryan Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2014 M Hartland
Conroy, Sophie Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2017 A/M Spring Lake
Strehl, Shae Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2018 M Rockford
Datema, Meghan Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2014 M Rockford
Bailey, Ashley Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2014 A Forest Hills United
Bosgraaf, Aleah Hope (D3) 2017 M Holland West Ottawa
Trapani, Anne Hope (D3) 2014 D Midland
McCreery, Madison Hope (D3) 2018 A/D Rockford
Davis, Cora Hope (D3) 2018 M Rochester Adams
Milholland, Caroline Hope (D3) 2017 Midland
Gotham, Kelly Hope (D3) 2018 M Tecumseh
Suhrheinrich, Maddie Hope (D3) 2018 Okemos
Rosenbrook, Paige Hope (D3) 2017 Haslett-Williamston
Trapani, Taylor Hope (D3) 2011 Midland
Jackson, Jubilee Hope (D3) 2015 A Bloomfield Hills
Foltz, Lauren Hope (D3) 2018 D Okemos
Tognetti, Mallory Illinois Tech (D3) 2016 Hartland
Campbell, Tayler Indiana Tech (NAIA) 2012 A Lansing Waverly-Catholic-Christian
D'Angelo, Olivia Jacksonville (D1) 2017 A/M Bloomfield Hills
Grombala, Colleen John Carroll (D3) 2016 A Bloomfield Hills Marian
Tardiff, Leah Kalamazoo (D3) 2017 M Plymouth
Klinger, Alli Kalamazoo (D3) 2018 Rochester Adams
Madar, Rachel Kalamazoo (D3) 2017 Dewitt
Davis, Alex Kalamazoo (D3) 2017 North-Harrison
Davis, Gwen Kalamazoo (D3) 2017 G Ann Arbor Huron
Minzey, Natalie Kalamazoo (D3) 2017 M Flint Carman-Ainsworth-Davison
Costanzo, Anna Kalamazoo (D3) 2017 Vicksburg
Baak, Kelsey Kalamazoo (D3) 2011 Midland
Reichenbach, Jordan Kalamazoo (D3) 2017 M Rochester Adams
Maiorano, Mackenzie Kalamazoo (D3) 2018 A/M Walled Lake Northern
Bogard, Rose Kalamazoo (D3) 2018 Ann Arbor Skyline
Vongphasouk, Sisely Kennesaw St. (M:MCLA D1 W:D1) 2017 A Rockford
Campanella, Sam Kennesaw St. (M:MCLA D1 W:D1) 2018 D Hartland
Russell, Reagan Kent St. (M:NCLL D2 W:D1) 2018 Haslett-Williamston
Bailey, Kelli Kent St. (M:NCLL D2 W:D1) 2018 Forest Hills United
Salemi, Gina La Salle (D1) 2016 A Novi
VanBuren, Bella Lawrence Tech (NAIA) 2018 Brighton
Barnewold, Abby Lawrence Tech (NAIA) 2017 Lake Orion
Kalo, Kadijah Lawrence Tech (NAIA) 2013 M East Lansing
Roberts, Janie Lawrence Tech (NAIA) 2012 D Plymouth
Waits, Katy Lawrence Tech (NAIA) 2018 M Huron Valley
Larkin, Gabi Lawrence Tech (NAIA) 2016 M South Lyon
Carless, Carlee Lawrence Tech (NAIA) 2018 Sterling Heights Henry Ford II
Vickers, Isabelle Lawrence Tech (NAIA) 2014 A Rockford
Kellner, Scarlett Lewis (D2) 2018 Holland West Ottawa
Novak, Shannon Lincoln Memorial (D2) 2014 G Grosse Pointe South
Nantz, Brianna Lourdes (NAIA) 2018 A Brighton
Wild, Lexa Loyola Chicago (M:GLLL W: WCLA D2) 2018 A Midland
Pinto, Allison M.I.T. (D3) 2017 A/M Wixom St. Catherine
Lobo, Sofia M.I.T. (D3) 2016 M Midland
Caswell, Madeleine Madonna (NAIA) 2017 Plymouth
Skeens, Haley Madonna (NAIA) 2018 A Canton
Leist, Brittney Madonna (NAIA) 2017 A/M Huron Valley
Kadwell, Maddie Madonna (NAIA) 2018 Huron Valley
Plave, Lauren Madonna (NAIA) 2017 Canton
Birchmeier‏, Alisha Madonna (NAIA) 2018 A Dexter
Bauman, Sela Marian (D3) 2017 Lowell
Hooker, Lauren Marquette (D1) 2012 M East Grand Rapids
Wilson, Meghan Marquette (D1) 2013 M Grand Rapids Catholic Central
Golladay, Katherine Maryland (D1) 2015 M East Grand Rapids
Cannon, Mackenzie Miami of Ohio (M:NCLL W:WCLA D1) 2015 Portage United
Braun, Emily Michigan (D1) 2013 M Grand Rapids Catholic Central
Kane, Maggie Michigan (D1) 2017 Grand Rapids Catholic Central
Markowski, Jordan Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2017 M Dewitt
O’Connell, Elle Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2015 M East Grand Rapids
Egnatuk, Kyleigh Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2014 A Rockford
Rauh, Elizabeth Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2016 M Grosse Pointe South
Giampetroni, Grace Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2016 A Cranbrook
Keyser, Kayla Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2014 Midland
Kaminski, Alyssa Montevallo (D2) 2016 A/M Okemos
Torrez-Miner, Reina Mount Holyoke (D3) 2016 A/M East Lansing
Bradley, Caitlin Mount Union (D3) 2013 A Grand Rapids Catholic Central
Watson, Ashley New Hampshire (D1) 2014 D Caledonia
D'Angelo, Lia Niagara (D1) 2018 A Bloomfield Hills
Neumen, Brooklyn North Carolina (D1) 2018 M Rockford
Bloch, Jordan Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 D/M Brighton
Stilson, Cameron Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2018 G Brighton
Laier, Teagan Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 A Hartland
Renfrew, Emily Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2018 Okemos
Walus, Shannon Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 Brighton
Heintzelman, Casey Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 Hudsonville
Kinder, Bianca Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 A/M Haslett-Williamston
Hanner, Jordan Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2016 A South Lyon
Feneley, Clare Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 A Battle Creek Harper Creek
Daniels, Jessica Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 M Brighton
Carr, Brianna Northland (D3) 2018 A Northville
Elder, Liza Northwestern (M:GLLL W:D1) 2015 M East Grand Rapids
Scane, Isabelle Northwestern (M:GLLL W:D1) 2018 M Cranbrook
Hardy, Danyelle Notre Dame College (D2) 2018 Grand Ledge
Vander Molen, Alex Ohio St. (D1) 2016 M Rockford
Vander Molen, Mekenzie Ohio St. (D1) 2018 M Rockford
Corwin, Hannah Ohio St. (D1) 2018 Vicksburg
Greeley, Allison Ohio Wesleyan (D3) 2014 M Grand Rapids Christian
McMaster, Katie Otterbein (D3) 2017 Novi
Sprague, Madison Palm Beach Atlantic (D2) 2018 A Forest Hills United
Ambrozy, Allison Penn (D1) 2004 Grosse Pointe South
Savich, Maddie Rochester (D3) 2016 G Huron Valley
Cassidy, Charlotte San Diego (WCLA D1) 2013 A Forest Hills United
Kelley, Hannah Seton Hill (D2) 2018 A Brighton
Pontious, Keagan Seton Hill (D2) 2014 M Caledonia
Parks, Skylar Siena Heights (NAIA) 2017 A/M Fenton-Linden
Elliot, Elizabeth Siena Heights (NAIA) 2017 G Plymouth
Soukup, Amber Siena Heights (NAIA) 2018 A Oxford
Smythe, Mariah Siena Heights (NAIA) 2017 G Novi
Kuhns, Lexi Siena Heights (NAIA) 2017 A/M Portage Northern
Brian, Caitlin Siena Heights (NAIA) 2016 DM South Lyon
Alnaraie, Melanie Siena Heights (NAIA) 2018 A/M Clarkston
Jared, Audrey Siena Heights (NAIA) 2016 A/M Swartz Creek
Cirino, Michelle Siena Heights (NAIA) 2018 A/M Plymouth
Winn, Reilly Siena Heights (NAIA) 2017 LSM Hartland
Argue, Hannah Siena Heights (NAIA) 2016 D Portage Northern
Sommerville, Jenna Siena Heights (NAIA) 2016 A/M Clarkston
Kopicki, Sophia Siena Heights (NAIA) 2017 U. Liggett
Albrecht, Madeliene Siena Heights (NAIA) 2016 G Fenton-Linden
Porath, Danie Slippery Rock (D2) 2015 D Hartland
Gainey, Caleigh St. Mary's (IN) (D3) 2014 D Grand Blanc
Baxter, Cathy St. Mary's (IN) (D3) 2013 D East Grand Rapids
Keating, Kelleigh Stanford (D1) 2018 M Bloomfield Hills Sacred Heart
Shanklin, Emily Stevens (D3) 2016 M Bloomfield Hills Marian
Violante, Antonia Swarthmore (D3) 2012 A/M Bloomfield Hills Marian
Hui, Christina Swarthmore (D3) 2013 Northville
Forester, Caroline Tampa (D2) 2015 M Bloomfield Hills Marian
Isaac, Kathleen Tiffin (D2) 2015 D Walled Lake United
Brown, Josie Tiffin (D2) 2018 Spring Lake
Jacobs, Jill Tiffin (D2) 2016 Livonia Ladywood
Pontious, Courtney Transylvania (D3) 2017 M Caledonia
Dewald, Amaya Upper Iowa (D2) 2018 Grand Haven
Andreski, Grace Walsh (D2) 2018 A/M Flint Powers
Dennis, Carson Wellesley (D3) 2017 A Grosse Pointe South
Keeling, Sarah Western Michigan (MCLA D1) 2017 Hartland
Watrous, Helen Western Michigan (MCLA D1) 2013 M Forest Hills United
Jenks, Lindsey William and Mary (D1) 2013 M Forest Hills United
Wieloch, Megan Wilmington (D3) 2015 G Plymouth
Papp, Laura Wooster (Ohio) (D3) 2015 A Forest Hills United