Players - Men - committed

Player Collegesort descending HS Grad Year Position High School
Holmes, Josh 2018 LSM Vicksburg
French, Chris Adrian (D3) 2018 A Lake Orion
Fox, Travis Adrian (D3) 2018 M Lapeer
Nesbitt, Grant Adrian (D3) 2018 A Port Huron
Schiller, Davis Air Force (D1) 2018 A/M Cranbrook
Hennessey, Ethan Air Force (D1) 2019 M
Rodriguez, Ian Air Force (D1) 2019 M Rockford
Crawford, Cameron Alabama-Huntsville (D2) 2019 D Saline
Chaffee, Grant Albion (D3) 2018 M Warren De La Salle
Chwalibog, Noah Albion (D3) 2018 Orchard Lake St. Mary's
Haadsma, Jerry Albion (D3) 2018 M Battle Creek Lakeview
Tatar, Joey Albion (D3) 2018 D/LSM Battle Creek Harper Creek
Conley, Jace Albion (D3) 2018 A/M Orchard Lake St. Mary's
Maher, Jack Albion (D3) 2018 G Bloomfield Hills
Zarotney, Evan Alma (D3) 2018 LSM Lansing Waverly-Catholic-Christian
Heuschele, Paul Alma (D3) 2018 FOGO/M Orchard Lake St. Mary's
Gearig, Tim Alma (D3) 2018 A Vicksburg
Boerigter, Clayton Aquinas (NAIA) 2018 G Zeeland United
Wikman, Kris Aquinas (NAIA) 2018 A Kenowa Hills
Thomas, Drew Babson (D3) 2018 D East Grand Rapids
Pattinson, Ethan Bellarmine (D1) 2018 M Detroit Catholic Central
Stearns, Hunter Calvin (D3) 2018 D Hudsonville
Griffin, Evan Calvin (D3) 2018 G Hartland
Ruit, Will Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2018 G Troy Athens
Baisley, Connor Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2018 G Rochester Stoney Creek
Polydoras, Nick Cleveland St. (D1) 2018 M Canton
Rogers, Jacob Colorado College (D3) 2018 FOGO East Grand Rapids
Day, Jacob Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 LSM Vicksburg
Iles, Ryan Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 A Royal Oak
Canapini, Anthony Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 D Royal Oak
Brickey, Kade Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 G Holt
Schroeck, Harrison Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 M Ypsilanti Arbor Prep
Parker, Jack Cornell (D1) 2019 D Forest Hills Eastern
Payter, Steven Davenport (M:MCLA D1 W:D2) 2018 M Hartland
Ochsenkehl, Stephen Davenport (M:MCLA D1 W:D2) 2018 A Mattawan
Stoklas, Ben Davenport (M:MCLA D1 W:D2) 2018 G Rockford
Wiggins, Zach Denison (D3) 2018 A Mattawan
Bera, Brian Denison (D3) 2018 A Rockford
Wedder, Logan Denver (D1) 2020 FOGO Forest Hills Central
Milanowski, Nick Detroit Mercy (D1) 2018 G East Grand Rapids
Kostus, Cam Detroit Mercy (D1) 2018 A Rockford
Connors, Kelson Detroit Mercy (D1) 2018 D/LSM Flint Powers
Mann, Michael Detroit Mercy (D1) 2020 U. Detroit Jesuit
Birney, Ryan Detroit Mercy (D1) 2019 A/M Detroit Catholic Central
Petouhoff, Justin Detroit Mercy (D1) 2019 LSM Detroit Catholic Central
Robison, Fernando Detroit Mercy (D1) 2018 FOGO/M Tecumseh
Stallworth, Christian Detroit Mercy (D1) 2018 D/LSM Brother Rice
Payton, Max Detroit Mercy (D1) 2018 A Grosse Pointe North
Case, Landon Detroit Mercy (D1) 2018 M Traverse City United
Case, Cameron Detroit Mercy (D1) 2018 M Traverse City United
Martin, Thomas Dubuque (D3) 2018 D/LSM Sault Area
Dybowski, Sante Elmhurst (D3) 2018 A/M Brother Rice
Yuhas, Nate Elmhurst (D3) 2018 FOGO/M Ann Arbor Pioneer
Williams, Cole Florida Southern (D2) 2018 M Grand Ledge
Majick, Luke Furman (D1) 2019 M Forest Hills Central
Thompson, Peter Georgetown (D1) 2018 A/M Detroit Catholic Central
Donaldson, James Georgetown (D1) 2019 D Brother Rice
Gutmann, John Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2018 D Dakota
Chapin, Connor Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2018 M Grand Ledge
Swaffer, Connor Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2018 G Cadillac
Nelson, Tyler Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2018 M Troy Athens
Davis, Connor Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2018 M East Grand Rapids
Gould, Cameron High Point (D1) 2018 A Brother Rice
Twinney‏, Bryan Hope (D3) 2018 A Plymouth
Brandemihl, Patrick Hope (D3) 2018 A/M Detroit Catholic Central
Conlon, Andrew Hope (D3) 2018 D/LSM East Grand Rapids
Mann, Jonathan Hope (D3) 2018 M U. Detroit Jesuit
Scheffler, Cole Hope (D3) 2018 FOGO Rockford
Cunningham, Liam Hope (D3) 2018 M Detroit Catholic Central
Radzville, Jack Hope (D3) 2018 A Howell
Taylor, Zac Illinois Wesleyan (D3) 2018 FOGO/M Brighton
Mills, Andrew Illinois Wesleyan (D3) 2018 D/LSM Ann Arbor Pioneer
Mucci, Paul Illinois Wesleyan (D3) 2018 A Bloomfield Hills
Flanigan, Blaine Indiana Tech (NAIA) 2018 D/LSM Warren De La Salle
Nedbal, Chad Indiana Tech (NAIA) 2018 G Romeo
Strouse, Chase Indiana Tech (NAIA) 2018 G Davison
Brown, Colton Indiana Tech (NAIA) 2018 M Davison
Johnson, Jack Indianapolis (D2) 2018 A Brighton
Simonich, Andrew Indianapolis (D2) 2018 A Huron Valley
Basch, Kyle Indianapolis (D2) 2018 M Forest Hills Central
Billig, Drew Indianapolis (D2) 2018 A Brighton
Shaver, Charlie John Carroll (D3) 2018 D/LSM Plymouth
Loveland, Jack Kalamazoo (D3) 2018 M Saline
Fales, Jake Kalamazoo (D3) 2018 D Kalamazoo United
McGorisk, Dylan Kalamazoo (D3) 2018 A Walled Lake Western
Decker, Alex Kalamazoo (D3) 2018 D Utica Eisenhower
Bragg, Joseph Lake Erie (D2) 2018 FOGO/DM Ann Arbor Gabriel Richard
Garlitz, Sydney Lake Erie (D2) 2018 A/M Holt
Pickelhaupt, Samuel Lawrence Tech (NAIA) 2018 D Saint Clair
Fleury, Ryan Lawrence Tech (NAIA) 2018 A L'Anse Creuse
Celestino Guerrero Lawrence Tech (NAIA) 2018 DM Dakota
Nedbal, Wyatt Lawrence Tech (NAIA) 2018 D Romeo
Matthews, Brent Lawrence Tech (NAIA) 2018 G Walled Lake Northern
Sienkiewicz, Tyler Lawrence Tech (NAIA) 2018 M Romeo
May, Zachary Lawrence Tech (NAIA) 2018 D Lowell
Muscat, Maveric Lawrence Tech (NAIA) 2018 A Hartland
Hauff, Weston Lawrence Tech (NAIA) 2018 A/M L'Anse Creuse
Atticus Sprague Lourdes (NAIA) 2018 FOGO/M East Lansing
Pietras, Nick Lourdes (NAIA) 2018 M/LSM Warren Cousino
Kamish, Joey Loyola (D1) 2019 A Detroit Catholic Central
Pokriefka, Jacob Lynchburg (D3) 2018 G Midland
Leach, Gavin Lynn (D2) 2018 A Vicksburg
Gayman, Cameron Madonna (NAIA) 2018 A Bloomfield Hills
Salamone, Anthony Madonna (NAIA) 2018 A Northville
Floro, Vincent Madonna (NAIA) 2018 A/M Dearborn Divine Child
Westrick, Kent Madonna (NAIA) 2018 D Saint Clair
Truman, Avery Madonna (NAIA) 2018 M Orchard Lake St. Mary's
McMann, Marco Madonna (NAIA) 2018 A Grosse Pointe North
Humes, Scott Madonna (NAIA) 2018 M Saint Clair
Marsh, Connor Marquette (D1) 2018 DM Brother Rice
Richard, Sean Marquette (D1) 2019 G U. Detroit Jesuit
English, Patrick Marquette (D1) 2018 M Forest Hills Central
Verlinde, Noah Marquette (D1) 2019 D Spring Lake
Heeren, Kyle Merrimack (D2) 2018 D/LSM Rockford
Clay, Bryce Michigan (D1) 2018 A Forest Hills Central
O'Hara, Patrick Michigan (D1) 2020 M Brother Rice
Bettelon, Brendan Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 FOGO/M Troy Athens
Marciniak, Jake Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 D Plymouth
Albrecht, Austin Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 D Grosse Pointe North
Bruneau, Davis Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 A Saline
Leslie, Jake Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 Saline
Mahmud, Omar Michigan-Dearborn (NAIA) 2018 D/LSM Saline
Godin, Cameron Michigan-Dearborn (NAIA) 2018 A Dearborn Divine Child
Fletcher, Dylan Michigan-Dearborn (NAIA) 2018 FOGO/M Lapeer
Rupnow, Jay Michigan-Dearborn (NAIA) 2018 G Belleville
Rinna, Alessandro Michigan-Dearborn (NAIA) 2018 D Hartland
Brown, Liam Milwaukee School of Engineering (D3) 2018 A Lake Orion
Addonizio, Logan Mount Union (D3) 2018 A/M Walled Lake Western
Kamm, Steven Oakland (M:MCLA D1 W:WCLA D2) 2018 M Grosse Pointe North
Franklin, Christian Oakland (M:MCLA D1 W:WCLA D2) 2018 D L'Anse Creuse North
Veto, Cam Ohio Northern (D3) 2018 A Hartland
Faber, Sam Ohio St. (D1) 2019 FOGO Haslett-Williamston
Hodge, Carson Olivet (D3) 2018 M Portage Central
Preston, Ross Olivet (D3) 2018 M Hartland
Burke, Trevor Olivet (D3) 2018 D Lake Orion
Brickley, Caleb Olivet (D3) 2018 M Grand Ledge
Brinkley, Caleb Olivet (D3) 2018 Grand Ledge
Olson, William Onondaga (NJCAA) 2018 LSM Saline
Winkelseth, Shane Onondaga (NJCAA) 2018 G Saline
Baert, Thomas Otterbein (D3) 2018 M Walled Lake Western
Barr, Travis Otterbein (D3) 2018 A Dewitt
Fisher, Chase Roanoke (D3) 2019 G East Grand Rapids
Baggett, Mitchell Rollins (D2) 2018 D Grand Blanc
Crosby, Jack Rutgers (D1) 2019 D/LSM Brother Rice
Lockwood, Brady Saginaw Valley State (NCLL) 2018 D Hartland
McNulty, Kyler Siena Heights (NAIA) 2018 DM/LSM Belleville
Greenway, Jacob Siena Heights (NAIA) 2018 D/LSM
DeCaussin, Kyle Siena Heights (NAIA) 2018 FOGO/M Sterling Heights Henry Ford II
Hunter, AJ Siena Heights (NAIA) 2018 G/D Anchor Bay
Ford, Nathan Siena Heights (NAIA) 2018 M Dakota
Jean, Vinnie Siena Heights (NAIA) 2018 G Dearborn Divine Child
Gallaher, Jake Siena Heights (NAIA) 2018 M Hartland
Vislay, Josh Siena Heights (NAIA) 2018 G Temperance Bedford
Powell, Josh Siena Heights (NAIA) 2018 D/LSM Fenton-Linden
Beyer, Edward St. Bonaventure (D1) 2018 M Dewitt
Potter, Reece Towson (D1) 2019 M Hartland
Bruinius, Owen Towson (D1) 2019 D Forest Hills Northern
Salmon, Bryce Trine (D3) 2018 D Rochester Adams
Lesh, Blake Trine (D3) 2018 D Lapeer
Wells, Patrick Trine (D3) 2018 G Orchard Lake St. Mary's
Reid, Jack Tufts (D3) 2018 A Ann Arbor Pioneer
Brophy, Lawson UMass Lowell (D1) 2019 FOGO Cranbrook
Van Pelt, Tommy Vassar (D3) 2018 M U. Liggett
Petrucci, Grant Wagner (D1) 2018 D/LSM Detroit Country Day
Singer, Andrew Walsh (D2) 2018 DM/LSM Hartland
Phipps, Zach Western Michigan (MCLA D1) 2018 M Lowell
White, Max Wheeling Jesuit (D2) 2018 M Spring Lake
Lorelli, Mario Wittenberg (D3) 2018 D Grosse Pointe North
Sisitki, Ryan York College of PA (D3) 2019 M Midland
Michael, Jack York College of PA (D3) 2018 G Brother Rice