Players - Men - committed

Player College HS Grad Yearsort descending Position High School
Greenway, Jacob Siena Heights (NAIA) 2018 D/LSM
Williams, Cole Florida Southern (D2) 2018 M Grand Ledge
Rinna, Alessandro Michigan-Dearborn (NAIA) 2018 D Hartland
Schiller, Davis Air Force (D1) 2018 A/M Cranbrook
Sienkiewicz, Tyler Lawrence Tech (NAIA) 2018 M Romeo
McGorisk, Dylan Kalamazoo (D3) 2018 A Walled Lake Western
Atticus Sprague Lourdes (NAIA) 2018 FOGO/M East Lansing
Brinkley, Caleb Olivet (D3) 2018 Grand Ledge
Wikman, Kris Aquinas (NAIA) 2018 A Kenowa Hills
May, Zachary Lawrence Tech (NAIA) 2018 D Lowell
Pattinson, Ethan Bellarmine (D1) 2018 M Detroit Catholic Central
Brickey, Kade Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 G Holt
Forga, Caleb St. Bonaventure (D1) 2018 A/M Belleville
Zarotney, Evan Alma (D3) 2018 LSM Lansing Waverly-Catholic-Christian
Hodge, Carson Olivet (D3) 2018 M Portage Central
Lockwood, Brady Saginaw Valley State (NCLL) 2018 D Hartland
Veto, Cam Ohio Northern (D3) 2018 A Hartland
Kostus, Cam Detroit Mercy (D1) 2018 A Rockford
Preston, Ross Olivet (D3) 2018 M Hartland
Garlitz, Sydney Lake Erie (D2) 2018 A/M Holt
McMann, Marco Madonna (NAIA) 2018 A Grosse Pointe North
Hauff, Weston Lawrence Tech (NAIA) 2018 A/M L'Anse Creuse
Petrucci, Grant Wagner (D1) 2018 D/LSM Detroit Country Day
Powell, Josh Siena Heights (NAIA) 2018 D/LSM Fenton-Linden
Conley, Jace Albion (D3) 2018 A/M Orchard Lake St. Mary's
Baggett, Mitchell Rollins (D2) 2018 D Grand Blanc
Scheffler, Cole Hope (D3) 2018 FOGO Rockford
Humes, Scott Madonna (NAIA) 2018 M Saint Clair
Zarek, Cullen John Carroll (D3) 2018 M Brother Rice
White, Max Wheeling Jesuit (D2) 2018 M Spring Lake
Diton, Kyle Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 D/LSM Salem
Schroeck, Harrison Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 M Ypsilanti Arbor Prep
Nesbitt, Grant Adrian (D3) 2018 A Port Huron
Rupnow, Jay Michigan-Dearborn (NAIA) 2018 G Belleville
Singer, Andrew Walsh (D2) 2018 DM/LSM Hartland
Dybowski, Sante Elmhurst (D3) 2018 A/M Brother Rice
Leslie, Jake Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 M Saline
Gallaher, Jake Siena Heights (NAIA) 2018 M Hartland
Pickelhaupt, Samuel Lawrence Tech (NAIA) 2018 D Saint Clair
Olson, William Onondaga (NJCAA) 2018 LSM Saline
Swaffer, Connor Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2018 G Cadillac
Matthews, Brent Lawrence Tech (NAIA) 2018 G Walled Lake Northern
Bragg, Joseph Lake Erie (D2) 2018 FOGO/DM Ann Arbor Gabriel Richard
Taylor, Zac Illinois Wesleyan (D3) 2018 FOGO/M Brighton
Phipps, Zach Western Michigan (MCLA D1) 2018 M Lowell
Muscat, Maveric Lawrence Tech (NAIA) 2018 A Hartland
Payton, Max Detroit Mercy (D1) 2018 A Grosse Pointe North
Strouse, Chase Indiana Tech (NAIA) 2018 G Davison
Mann, Jonathan Hope (D3) 2018 M U. Detroit Jesuit
Gutmann, John Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2018 D Macomb Dakota
Stuhlreyer, Reed John Carroll (D3) 2018 M Brother Rice
Gayman, Cameron Madonna (NAIA) 2018 A Bloomfield Hills
Marsh, Connor Marquette (D1) 2018 DM Brother Rice
Day, Jacob Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 LSM Vicksburg
Iles, Ryan Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 A Royal Oak
Boerigter, Clayton Aquinas (NAIA) 2018 G Zeeland United
Twinney‏, Bryan Hope (D3) 2018 A Plymouth
Nedbal, Chad Indiana Tech (NAIA) 2018 G Romeo
Michael, Jack York College of PA (D3) 2018 G Brother Rice
Gould, Cameron John Carroll (D3) 2018 A Brother Rice
Burke, Trevor Olivet (D3) 2018 D Lake Orion
Fales, Jake Kalamazoo (D3) 2018 D Kalamazoo United
Stearns, Hunter Calvin (D3) 2018 D Hudsonville
Nelson, Tyler Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2018 M Troy Athens
Talovich, Zack Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 M Flint Powers
Loveland, Jack Kalamazoo (D3) 2018 M Saline
Flanigan, Blaine Indiana Tech (NAIA) 2018 D/LSM Warren De La Salle
Godin, Cameron Michigan-Dearborn (NAIA) 2018 A Dearborn Divine Child
Mucci, Paul Illinois Wesleyan (D3) 2018 A Bloomfield Hills
Albrecht, Austin Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 D Grosse Pointe North
Brickley, Caleb Olivet (D3) 2018 M Grand Ledge
Pokriefka, Jacob Lynchburg (D3) 2018 G Midland
Fleury, Ryan Lawrence Tech (NAIA) 2018 A L'Anse Creuse
Thompson, Peter Georgetown (D1) 2018 A/M Detroit Catholic Central
Hunter, AJ Siena Heights (NAIA) 2018 G/D Anchor Bay
Brandemihl, Patrick Hope (D3) 2018 A/M Detroit Catholic Central
Fletcher, Dylan Michigan-Dearborn (NAIA) 2018 FOGO/M Lapeer
Winkelseth, Shane Onondaga (NJCAA) 2018 G Saline
Baert, Thomas Otterbein (D3) 2018 M Walled Lake Western
Ochsenkehl, Stephen Davenport (M:MCLA D1 W:D2) 2018 A Mattawan
Hoexum, Jacob John Carroll (D3) 2018 D/LSM Forest Hills Eastern
Chwalibog, Noah Albion (D3) 2018 Orchard Lake St. Mary's
Mueller, Collin Siena Heights (NAIA) 2018 M Tecumseh
Van Pelt, Tommy Vassar (D3) 2018 M U. Liggett
Ford, Nathan Siena Heights (NAIA) 2018 M Macomb Dakota
Haadsma, Jerry Albion (D3) 2018 M Battle Creek Lakeview
Lorelli, Mario Wittenberg (D3) 2018 D Grosse Pointe North
Ruit, Will Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2018 G Troy Athens
Decker, Alex Kalamazoo (D3) 2018 D Utica Eisenhower
English, Patrick Marquette (D1) 2018 M Forest Hills Central
Jean, Vinnie Siena Heights (NAIA) 2018 G Dearborn Divine Child
Bettelon, Brendan Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 FOGO/M Troy Athens
Mills, Andrew Illinois Wesleyan (D3) 2018 D/LSM Ann Arbor Pioneer
Martin, Thomas Dubuque (D3) 2018 D/LSM Sault Area
Mahmud, Omar Michigan-Dearborn (NAIA) 2018 D/LSM Saline
Stallworth, Christian Detroit Mercy (D1) 2018 D/LSM Brother Rice
Salamone, Anthony Madonna (NAIA) 2018 A Northville
Fox, Travis Adrian (D3) 2018 M Lapeer
Griffin, Evan Calvin (D3) 2018 G Hartland
Pietras, Nick Lourdes (NAIA) 2018 M/LSM Warren Cousino
Greenwood. Nate Lawrence Tech (NAIA) 2018 A Saginaw Heritage
Bera, Brian Denison (D3) 2018 A Rockford
Brown, Liam Milwaukee School of Engineering (D3) 2018 A Lake Orion
Simonich, Andrew Indianapolis (D2) 2018 A Huron Valley
Celestino Guerrero Lawrence Tech (NAIA) 2018 DM Macomb Dakota
Dansbury, Sully John Carroll (D3) 2018 M Brother Rice
Stoklas, Ben Davenport (M:MCLA D1 W:D2) 2018 G Rockford
DeCaussin, Kyle Siena Heights (NAIA) 2018 FOGO/M Sterling Heights Henry Ford II
Kamm, Steven Oakland (M:MCLA D1 W:WCLA D2) 2018 M Grosse Pointe North
Thomas, Drew Babson (D3) 2018 D East Grand Rapids
Wiggins, Zach Denison (D3) 2018 A Mattawan
Wells, Patrick Trine (D3) 2018 G Orchard Lake St. Mary's
Tatar, Joey Albion (D3) 2018 D/LSM Battle Creek Harper Creek
Chaffee, Grant Albion (D3) 2018 M Warren De La Salle
Radzville, Jack Hope (D3) 2018 A Howell
Reid, Jack Tufts (D3) 2018 A Ann Arbor Pioneer
Floro, Vincent Madonna (NAIA) 2018 A/M Dearborn Divine Child
Brown, Colton Indiana Tech (NAIA) 2018 M Davison
Scappaticci, Silvio Siena Heights (NAIA) 2018 A South Lyon
Beyer, Edward St. Bonaventure (D1) 2018 M Dewitt
Holmes, Josh Alma (D3) 2018 LSM Vicksburg
Westrick, Kent Madonna (NAIA) 2018 D Saint Clair
Schulte, John Baldwin Wallace (D3) 2018 M Grosse Pointe South
Truman, Avery Madonna (NAIA) 2018 M Orchard Lake St. Mary's
Johnson, Jack Indianapolis (D2) 2018 A Brighton
Case, Landon Detroit Mercy (D1) 2018 M Traverse City United
Milanowski, Nick Detroit Mercy (D1) 2018 G East Grand Rapids
Baisley, Connor Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2018 G Rochester Stoney Creek
Yuhas, Nate Elmhurst (D3) 2018 FOGO/M Ann Arbor Pioneer
Hudson, Damian Lawrence Tech (NAIA) 2018 A/M Okemos
Bruneau, Davis Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 A Saline
Basch, Kyle Indianapolis (D2) 2018 M Forest Hills Central
Shaver, Charlie John Carroll (D3) 2018 D/LSM Plymouth
Franklin, Christian Oakland (M:MCLA D1 W:WCLA D2) 2018 D L'Anse Creuse North
Conlon, Andrew Hope (D3) 2018 D/LSM East Grand Rapids
Heeren, Kyle Merrimack (D2) 2018 D/LSM Rockford
Leach, Gavin Lynn (D2) 2018 A Vicksburg
Robison, Fernando Detroit Mercy (D1) 2018 FOGO/M Tecumseh
Maher, Jack Albion (D3) 2018 G Bloomfield Hills
French, Chris Adrian (D3) 2018 A Lake Orion
Rogers, Jacob Colorado College (D3) 2018 FOGO East Grand Rapids
Payter, Steven Davenport (M:MCLA D1 W:D2) 2018 M Hartland
Potter, Tyler Madonna (NAIA) 2018 G Ann Arbor Gabriel Richard
Chapin, Connor Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2018 M Grand Ledge
Gearig, Tim Alma (D3) 2018 A Vicksburg
Salmon, Bryce Trine (D3) 2018 D Rochester Adams
Nedbal, Wyatt Lawrence Tech (NAIA) 2018 D Romeo
Barr, Travis Otterbein (D3) 2018 A Dewitt
Clay, Bryce Michigan (D1) 2018 A Forest Hills Central
Case, Cameron Detroit Mercy (D1) 2018 M Traverse City United
Connors, Kelson Detroit Mercy (D1) 2018 D/LSM Flint Powers
Vislay, Josh Siena Heights (NAIA) 2018 G Temperance Bedford
Polydoras, Nick Cleveland St. (D1) 2018 M Canton
Marciniak, Jake Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 D Plymouth
Lesh, Blake Trine (D3) 2018 D Lapeer
Cunningham, Liam Hope (D3) 2018 M Detroit Catholic Central
Davis, Connor Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2018 M East Grand Rapids
Billig, Drew Indianapolis (D2) 2018 A Brighton
Heuschele, Paul Alma (D3) 2018 FOGO/M Orchard Lake St. Mary's
Canapini, Anthony Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 D Royal Oak
Addonizio, Logan Mount Union (D3) 2018 A/M Walled Lake Western
McNulty, Kyler Siena Heights (NAIA) 2018 DM/LSM Belleville
Khoury, Jake Madonna (NAIA) 2019 LSM Northville
Brophy, Lawson UMass Lowell (D1) 2019 FOGO Cranbrook
Sisitki, Ryan York College of PA (D3) 2019 M Midland
Cosgrove, Michael Michigan (D1) 2019 M Brother Rice
Blackburn, Justin Michigan-Dearborn (NAIA) 2019 M Walled Lake Central
O'Connor, Matt Mercer (D1) 2019 M Battle Creek Harper Creek
Birney, Ryan Detroit Mercy (D1) 2019 A/M Detroit Catholic Central
Potter, Reece Towson (D1) 2019 M Hartland
Christides, Max UMass Lowell (D1) 2019 G Cranbrook
Rodriguez, Ian Air Force (D1) 2019 M Rockford
Zimmer, William Denison (D3) 2019 M U. Detroit Jesuit
Verlinde, Noah Marquette (D1) 2019 D Spring Lake
Conroy, Krew Wheeling Jesuit (D2) 2019 FOGO/M Vicksburg
Richard, Sean Marquette (D1) 2019 G U. Detroit Jesuit
Parker, Jack Cornell (D1) 2019 D Forest Hills Eastern
Bruinius, Owen Towson (D1) 2019 D Forest Hills Northern
Daigneault, Jean-Christophe York College of PA (D3) 2019 D/LSM Haslett-Williamston
Molotky, Dominik Ithaca (D3) 2019 A Spring Lake
Crosby, Jack Rutgers (D1) 2019 D/LSM Brother Rice
Majick, Luke Furman (D1) 2019 M Forest Hills Central
Petouhoff, Justin Detroit Mercy (D1) 2019 LSM Detroit Catholic Central
Braddock, Dylan York College of PA (D3) 2019 A/M Brother Rice
Toomey, Connor Swarthmore (D3) 2019 D Cranbrook
Donaldson, James Georgetown (D1) 2019 D Brother Rice
Kamish, Joey Loyola (D1) 2019 A Detroit Catholic Central
Faber, Sam Ohio St. (D1) 2019 FOGO Haslett-Williamston
Fisher, Chase Roanoke (D3) 2019 G East Grand Rapids
McKouen, Keelan Davenport (M:MCLA D1 W:D2) 2019 A/M Clarkston
Hennessey, Ethan Air Force (D1) 2019 M
Crawford, Cameron Alabama-Huntsville (D2) 2019 D Saline
Ciarrocca, Cade Monmouth (D1) 2019 D
Mann, Michael Detroit Mercy (D1) 2020 U. Detroit Jesuit
Wedder, Logan Denver (D1) 2020 FOGO Forest Hills Central
O'Hara, Patrick Michigan (D1) 2020 M Brother Rice