Players - Men - committed

Player College HS Grad Year Positionsort descending High School
Chwalibog, Noah Albion (D3) 2018 Orchard Lake St. Mary's
Mann, Michael Detroit Mercy (D1) 2020 U. Detroit Jesuit
Brinkley, Caleb Olivet (D3) 2018 Grand Ledge
Iles, Ryan Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 A Royal Oak
Bruneau, Davis Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 A Saline
Gould, Cameron John Carroll (D3) 2018 A Brother Rice
Kostus, Cam Detroit Mercy (D1) 2018 A Rockford
Godin, Cameron Michigan-Dearborn (NAIA) 2018 A Dearborn Divine Child
Gayman, Cameron Madonna (NAIA) 2018 A Bloomfield Hills
Ochsenkehl, Stephen Davenport (M:MCLA D1 W:D2) 2018 A Mattawan
Greenwood. Nate Lawrence Tech (NAIA) 2018 A Saginaw Heritage
Twinney‏, Bryan Hope (D3) 2018 A Plymouth
French, Chris Adrian (D3) 2018 A Lake Orion
Fleury, Ryan Lawrence Tech (NAIA) 2018 A L'Anse Creuse
Salamone, Anthony Madonna (NAIA) 2018 A Northville
Scappaticci, Silvio Siena Heights (NAIA) 2018 A South Lyon
Payton, Max Detroit Mercy (D1) 2018 A Grosse Pointe North
Veto, Cam Ohio Northern (D3) 2018 A Hartland
Simonich, Andrew Indianapolis (D2) 2018 A Huron Valley
Johnson, Jack Indianapolis (D2) 2018 A Brighton
Brown, Liam Milwaukee School of Engineering (D3) 2018 A Lake Orion
Kamish, Joey Loyola (D1) 2019 A Detroit Catholic Central
Barr, Travis Otterbein (D3) 2018 A Dewitt
Muscat, Maveric Lawrence Tech (NAIA) 2018 A Hartland
Reid, Jack Tufts (D3) 2018 A Ann Arbor Pioneer
Bera, Brian Denison (D3) 2018 A Rockford
Mucci, Paul Illinois Wesleyan (D3) 2018 A Bloomfield Hills
Gearig, Tim Alma (D3) 2018 A Vicksburg
Radzville, Jack Hope (D3) 2018 A Howell
McGorisk, Dylan Kalamazoo (D3) 2018 A Walled Lake Western
Wikman, Kris Aquinas (NAIA) 2018 A Kenowa Hills
Leach, Gavin Lynn (D2) 2018 A Vicksburg
Molotky, Dominik Ithaca (D3) 2019 A Spring Lake
Clay, Bryce Michigan (D1) 2018 A Forest Hills Central
Nesbitt, Grant Adrian (D3) 2018 A Port Huron
Billig, Drew Indianapolis (D2) 2018 A Brighton
McMann, Marco Madonna (NAIA) 2018 A Grosse Pointe North
Wiggins, Zach Denison (D3) 2018 A Mattawan
Brandemihl, Patrick Hope (D3) 2018 A/M Detroit Catholic Central
Birney, Ryan Detroit Mercy (D1) 2019 A/M Detroit Catholic Central
Forga, Caleb St. Bonaventure (D1) 2018 A/M Belleville
Thompson, Peter Georgetown (D1) 2018 A/M Detroit Catholic Central
Hudson, Damian Lawrence Tech (NAIA) 2018 A/M Okemos
Floro, Vincent Madonna (NAIA) 2018 A/M Dearborn Divine Child
Dybowski, Sante Elmhurst (D3) 2018 A/M Brother Rice
Addonizio, Logan Mount Union (D3) 2018 A/M Walled Lake Western
Schiller, Davis Air Force (D1) 2018 A/M Cranbrook
Conley, Jace Albion (D3) 2018 A/M Orchard Lake St. Mary's
Braddock, Dylan York College of PA (D3) 2019 A/M Brother Rice
McKouen, Keelan Davenport (M:MCLA D1 W:D2) 2019 A/M Clarkston
Hauff, Weston Lawrence Tech (NAIA) 2018 A/M L'Anse Creuse
Garlitz, Sydney Lake Erie (D2) 2018 A/M Holt
Stearns, Hunter Calvin (D3) 2018 D Hudsonville
Pickelhaupt, Samuel Lawrence Tech (NAIA) 2018 D Saint Clair
Verlinde, Noah Marquette (D1) 2019 D Spring Lake
Toomey, Connor Swarthmore (D3) 2019 D Cranbrook
Baggett, Mitchell Rollins (D2) 2018 D Grand Blanc
Gutmann, John Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2018 D Macomb Dakota
Burke, Trevor Olivet (D3) 2018 D Lake Orion
Fales, Jake Kalamazoo (D3) 2018 D Kalamazoo United
Parker, Jack Cornell (D1) 2019 D Forest Hills Eastern
Bruinius, Owen Towson (D1) 2019 D Forest Hills Northern
Ciarrocca, Cade Monmouth (D1) 2019 D
Thomas, Drew Babson (D3) 2018 D East Grand Rapids
Albrecht, Austin Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 D Grosse Pointe North
Franklin, Christian Oakland (M:MCLA D1 W:WCLA D2) 2018 D L'Anse Creuse North
Westrick, Kent Madonna (NAIA) 2018 D Saint Clair
Salmon, Bryce Trine (D3) 2018 D Rochester Adams
Lorelli, Mario Wittenberg (D3) 2018 D Grosse Pointe North
Marciniak, Jake Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 D Plymouth
Decker, Alex Kalamazoo (D3) 2018 D Utica Eisenhower
Canapini, Anthony Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 D Royal Oak
Donaldson, James Georgetown (D1) 2019 D Brother Rice
Lockwood, Brady Saginaw Valley State (NCLL) 2018 D Hartland
Nedbal, Wyatt Lawrence Tech (NAIA) 2018 D Romeo
Lesh, Blake Trine (D3) 2018 D Lapeer
Rinna, Alessandro Michigan-Dearborn (NAIA) 2018 D Hartland
May, Zachary Lawrence Tech (NAIA) 2018 D Lowell
Crawford, Cameron Alabama-Huntsville (D2) 2019 D Saline
Daigneault, Jean-Christophe York College of PA (D3) 2019 D/LSM Haslett-Williamston
Heeren, Kyle Merrimack (D2) 2018 D/LSM Rockford
Tatar, Joey Albion (D3) 2018 D/LSM Battle Creek Harper Creek
Shaver, Charlie John Carroll (D3) 2018 D/LSM Plymouth
Mahmud, Omar Michigan-Dearborn (NAIA) 2018 D/LSM Saline
Hoexum, Jacob John Carroll (D3) 2018 D/LSM Forest Hills Eastern
Mills, Andrew Illinois Wesleyan (D3) 2018 D/LSM Ann Arbor Pioneer
Martin, Thomas Dubuque (D3) 2018 D/LSM Sault Area
Stallworth, Christian Detroit Mercy (D1) 2018 D/LSM Brother Rice
Conlon, Andrew Hope (D3) 2018 D/LSM East Grand Rapids
Crosby, Jack Rutgers (D1) 2019 D/LSM Brother Rice
Petrucci, Grant Wagner (D1) 2018 D/LSM Detroit Country Day
Greenway, Jacob Siena Heights (NAIA) 2018 D/LSM
Connors, Kelson Detroit Mercy (D1) 2018 D/LSM Flint Powers
Flanigan, Blaine Indiana Tech (NAIA) 2018 D/LSM Warren De La Salle
Diton, Kyle Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 D/LSM Salem
Powell, Josh Siena Heights (NAIA) 2018 D/LSM Fenton-Linden
Marsh, Connor Marquette (D1) 2018 DM Brother Rice
Celestino Guerrero Lawrence Tech (NAIA) 2018 DM Macomb Dakota
Singer, Andrew Walsh (D2) 2018 DM/LSM Hartland
McNulty, Kyler Siena Heights (NAIA) 2018 DM/LSM Belleville
Scheffler, Cole Hope (D3) 2018 FOGO Rockford
Brophy, Lawson UMass Lowell (D1) 2019 FOGO Cranbrook
Faber, Sam Ohio St. (D1) 2019 FOGO Haslett-Williamston
Wedder, Logan Denver (D1) 2020 FOGO Forest Hills Central
Rogers, Jacob Colorado College (D3) 2018 FOGO East Grand Rapids
Bragg, Joseph Lake Erie (D2) 2018 FOGO/DM Ann Arbor Gabriel Richard
Robison, Fernando Detroit Mercy (D1) 2018 FOGO/M Tecumseh
DeCaussin, Kyle Siena Heights (NAIA) 2018 FOGO/M Sterling Heights Henry Ford II
Conroy, Krew Wheeling Jesuit (D2) 2019 FOGO/M Vicksburg
Bettelon, Brendan Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 FOGO/M Troy Athens
Fletcher, Dylan Michigan-Dearborn (NAIA) 2018 FOGO/M Lapeer
Heuschele, Paul Alma (D3) 2018 FOGO/M Orchard Lake St. Mary's
Yuhas, Nate Elmhurst (D3) 2018 FOGO/M Ann Arbor Pioneer
Taylor, Zac Illinois Wesleyan (D3) 2018 FOGO/M Brighton
Atticus Sprague Lourdes (NAIA) 2018 FOGO/M East Lansing
Michael, Jack York College of PA (D3) 2018 G Brother Rice
Swaffer, Connor Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2018 G Cadillac
Matthews, Brent Lawrence Tech (NAIA) 2018 G Walled Lake Northern
Winkelseth, Shane Onondaga (NJCAA) 2018 G Saline
Fisher, Chase Roanoke (D3) 2019 G East Grand Rapids
Ruit, Will Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2018 G Troy Athens
Nedbal, Chad Indiana Tech (NAIA) 2018 G Romeo
Griffin, Evan Calvin (D3) 2018 G Hartland
Richard, Sean Marquette (D1) 2019 G U. Detroit Jesuit
Pokriefka, Jacob Lynchburg (D3) 2018 G Midland
Jean, Vinnie Siena Heights (NAIA) 2018 G Dearborn Divine Child
Potter, Tyler Madonna (NAIA) 2018 G Ann Arbor Gabriel Richard
Rupnow, Jay Michigan-Dearborn (NAIA) 2018 G Belleville
Boerigter, Clayton Aquinas (NAIA) 2018 G Zeeland United
Baisley, Connor Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2018 G Rochester Stoney Creek
Brickey, Kade Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 G Holt
Stoklas, Ben Davenport (M:MCLA D1 W:D2) 2018 G Rockford
Wells, Patrick Trine (D3) 2018 G Orchard Lake St. Mary's
Vislay, Josh Siena Heights (NAIA) 2018 G Temperance Bedford
Milanowski, Nick Detroit Mercy (D1) 2018 G East Grand Rapids
Strouse, Chase Indiana Tech (NAIA) 2018 G Davison
Maher, Jack Albion (D3) 2018 G Bloomfield Hills
Christides, Max UMass Lowell (D1) 2019 G Cranbrook
Hunter, AJ Siena Heights (NAIA) 2018 G/D Anchor Bay
Zarotney, Evan Alma (D3) 2018 LSM Lansing Waverly-Catholic-Christian
Olson, William Onondaga (NJCAA) 2018 LSM Saline
Petouhoff, Justin Detroit Mercy (D1) 2019 LSM Detroit Catholic Central
Khoury, Jake Madonna (NAIA) 2019 LSM Northville
Holmes, Josh Alma (D3) 2018 LSM Vicksburg
Day, Jacob Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 LSM Vicksburg
Humes, Scott Madonna (NAIA) 2018 M Saint Clair
Sisitki, Ryan York College of PA (D3) 2019 M Midland
White, Max Wheeling Jesuit (D2) 2018 M Spring Lake
O'Hara, Patrick Michigan (D1) 2020 M Brother Rice
Mueller, Collin Siena Heights (NAIA) 2018 M Tecumseh
Nelson, Tyler Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2018 M Troy Athens
Potter, Reece Towson (D1) 2019 M Hartland
Davis, Connor Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2018 M East Grand Rapids
Ford, Nathan Siena Heights (NAIA) 2018 M Macomb Dakota
Hennessey, Ethan Air Force (D1) 2019 M
Mann, Jonathan Hope (D3) 2018 M U. Detroit Jesuit
Van Pelt, Tommy Vassar (D3) 2018 M U. Liggett
Zimmer, William Denison (D3) 2019 M U. Detroit Jesuit
Kamm, Steven Oakland (M:MCLA D1 W:WCLA D2) 2018 M Grosse Pointe North
Baert, Thomas Otterbein (D3) 2018 M Walled Lake Western
Dansbury, Sully John Carroll (D3) 2018 M Brother Rice
Fox, Travis Adrian (D3) 2018 M Lapeer
Schulte, John Baldwin Wallace (D3) 2018 M Grosse Pointe South
Loveland, Jack Kalamazoo (D3) 2018 M Saline
Gallaher, Jake Siena Heights (NAIA) 2018 M Hartland
English, Patrick Marquette (D1) 2018 M Forest Hills Central
Hodge, Carson Olivet (D3) 2018 M Portage Central
Preston, Ross Olivet (D3) 2018 M Hartland
Majick, Luke Furman (D1) 2019 M Forest Hills Central
Truman, Avery Madonna (NAIA) 2018 M Orchard Lake St. Mary's
Brown, Colton Indiana Tech (NAIA) 2018 M Davison
Beyer, Edward St. Bonaventure (D1) 2018 M Dewitt
Case, Landon Detroit Mercy (D1) 2018 M Traverse City United
Polydoras, Nick Cleveland St. (D1) 2018 M Canton
Cunningham, Liam Hope (D3) 2018 M Detroit Catholic Central
Payter, Steven Davenport (M:MCLA D1 W:D2) 2018 M Hartland
Blackburn, Justin Michigan-Dearborn (NAIA) 2019 M Walled Lake Central
Chapin, Connor Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2018 M Grand Ledge
Talovich, Zack Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 M Flint Powers
Case, Cameron Detroit Mercy (D1) 2018 M Traverse City United
Pattinson, Ethan Bellarmine (D1) 2018 M Detroit Catholic Central
Cosgrove, Michael Michigan (D1) 2019 M Brother Rice
Zarek, Cullen John Carroll (D3) 2018 M Brother Rice
Haadsma, Jerry Albion (D3) 2018 M Battle Creek Lakeview
Schroeck, Harrison Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 M Ypsilanti Arbor Prep
Leslie, Jake Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2018 M Saline
Sienkiewicz, Tyler Lawrence Tech (NAIA) 2018 M Romeo
Williams, Cole Florida Southern (D2) 2018 M Grand Ledge
Basch, Kyle Indianapolis (D2) 2018 M Forest Hills Central
Brickley, Caleb Olivet (D3) 2018 M Grand Ledge
O'Connor, Matt Mercer (D1) 2019 M Battle Creek Harper Creek
Stuhlreyer, Reed John Carroll (D3) 2018 M Brother Rice
Phipps, Zach Western Michigan (MCLA D1) 2018 M Lowell
Chaffee, Grant Albion (D3) 2018 M Warren De La Salle
Rodriguez, Ian Air Force (D1) 2019 M Rockford
Pietras, Nick Lourdes (NAIA) 2018 M/LSM Warren Cousino