College Division(s) (Men):
- NAIA
College Division(s) (Women):
- NAIA
location:
Southfield, MI
Web Site:
Streaming Site:
Twitter:
Instagram:
LaxPower/LaxNumbers/LaxBytes:
Featured News
Pages
Commits from the Mitten State
Player | HS Grad Year | Position | High School |
---|---|---|---|
Spencer, Audrey | 2024 | M | Grand Haven |
Halushka, Andrew | 2024 | A | Rochester Stoney Creek |
Hicks, R.J. | 2024 | FOGO | Farmington United |
Durham, Aubrey | 2025 | M | Zeeland United |
Champoux, Mathieu | 2024 | A/M | Farmington United |
Gannon, Luke | 2024 | A | Lake Orion |
Walters, Antonio | 2024 | DM | L'Anse Creuse |
Bucci, Ryan | 2024 | LSM | Pontiac Notre Dame Prep |
Schroeder, Carter | 2024 | D/LSM | Waterford United |
Porter, Dylan | 2024 | G | Macomb Dakota |
Slevin, Andrew | 2024 | FOGO | South Lyon |
Pitlanish, Cameron | 2023 | M | Royal Oak |
Nutt, Alex | 2023 | D | Clinton Township Chippewa Valley |
Giannini, Angelo | 2024 | A/M | Farmington (girls) |
Foster, Carmen | 2022 | D | Dearborn Divine Child |
Hughes, Sam | 2022 | M | Utica Eisenhower |
Kidwell, Nathanael | 2022 | D | Troy Athens |
Erickson, Christian | 2022 | M | Farmington United |
Donohue, Trevor | 2022 | A/M | Waterford United |
Waligora, Morgan | 2022 | M | Canton |
Robinson, Sydney | 2021 | A | Grand Haven |
Finn, Will | 2021 | M | Ann Arbor Gabriel Richard |
McQueen, Zack | 2021 | A | Ann Arbor Gabriel Richard |
Huebner, Hannah | 2021 | A | Caledonia |
Smythe, Alaina | 2021 | A/M | Novi |
Cianci, Jacob | 2021 | M | Orchard Lake St. Mary's |
Smith, Sam | 2021 | A | Romeo |
Alverson, Chase | 2021 | M/LSM | Romeo |
Shinavier, Brendan | 2021 | A/M | Saline |
Soukup, Nick | 2021 | A | Oxford |
Cornelius, Tehaluntasele | 2021 | M | Battle Creek Harper Creek |
Irwin, Thomas | 2021 | M | Sault Area |
Miller, Lartisha | 2020 | M | Detroit Cass Tech |
Litner, Lilliana | 2021 | D | Hartland |
Stunson, Jr., Aaron | 2020 | M | Detroit Cass Tech |
Dalrymple, Ben | 2020 | M | Grand Rapids Catholic Central |
Stedtefeld, Matt | 2020 | A/M | Utica Stevenson |
Lozinski, Eli | 2020 | M | Temperance Bedford |
Smith, Josh | 2020 | M | Warren De La Salle |
Fay, Aiden | 2020 | M | Walled Lake Central |
Wright, Jenna | 2020 | Ann Arbor Skyline | |
Murtha, Mackenzie | 2020 | D | Novi |
Allen, Shane | 2018 | D/LSM | L'Anse Creuse |
Willershausen, Jarret | 2022 | G | L'Anse Creuse |
Gehle, Joseph | 2020 | D/LSM | Utica Eisenhower |
Hauff, Clayton | 2020 | FOGO/M | L'Anse Creuse North |
Avenall, Bryce | 2021 | G | Hartland |
Antenucci, Sam | 2019 | D | Rochester Adams |
Clark, Brady | 2021 | D/LSM | Walled Lake Central |
Baxter, Jarred | 2019 | D | Grand Rapids Catholic Central |
Pastorino, Ryan | 2019 | A | Warren De La Salle |
Hubbard, Alex | 2019 | M | Huron Valley |
Schiavi, Jimmy | 2019 | M/LSM | Walled Lake Western |
Waligora, Katelyn | 2019 | D | Canton |
Greenwood. Nate | 2018 | A | Saginaw Heritage |
Boeve, Aidan | 2019 | A/M | Rochester Adams |
Hudson, Damian | 2018 | A/M | Okemos |
Guerrero, Celestino | 2018 | DM | Macomb Dakota |
Ford, Nathan | 2018 | M | Macomb Dakota |
Davis, Connor | 2019 | D/LSM | Walled Lake Western |
Fleury, Ryan | 2018 | A | L'Anse Creuse |
Carless, Carlee | 2018 | Sterling Heights Henry Ford II | |
Flannery, Ethan | 2020 | D | Grosse Pointe North |
May, Zachary | 2018 | D | Lowell |
Hauff, Weston | 2018 | A/M | L'Anse Creuse |
Waits, Katy | 2018 | M | Huron Valley |
Pickelhaupt, Samuel | 2018 | D | St. Clair (East China United) |
Sienkiewicz, Tyler | 2018 | M | Romeo |
Nedbal, Wyatt | 2018 | D | Romeo |
VanBuren, Bella | 2018 | Brighton | |
Matthews, Brent | 2018 | G | Walled Lake Northern (co-op) |
Zammit, Kyle | 2019 | M | Warren De La Salle |
Nolan, Aidan | 2017 | Clarkston | |
Kalo, Kadijah | 2013 | M | East Lansing |
Barnewold, Abby | 2017 | Lake Orion | |
Young, Frank | 2017 | D | Sterling Heights Henry Ford II |
Light, Justin | 2017 | A/M | Hartland |
Vickers, Isabelle | 2014 | A | Rockford |
Foley, Brett | 2015 | D | Comstock Park (inactive) |
Sacdalan, Jacob | 2015 | G | Rochester Stoney Creek |
Beerer, Tyler | 2013 | D | Royal Oak |
Troher, Vincent | 2014 | D | Salem |
Oles, Brendan | 2015 | M | Warren Cousino |
Burkhard, Tristan | 2014 | A | Tecumseh |
Reiner, Roman | 2014 | LSM | Clarkston |
Schlueter, Alex | 2014 | M | Oxford |
Schiavi, Jacob | 2013 | D | Walled Lake Western |
McKee, Austin | 2014 | M | Salem |
Smith, Jack | 2014 | M | Romeo |
Laier, Teagan | 2017 | A | Hartland |
Trent, Joel | 2017 | G | South Lyon |
O'Neil, Gabe | 2013 | A/M | Madison Heights Bishop Foley |
Badalamenti, Joey | 2013 | M | Warren De La Salle |
Badalamenti, Frankie | 2012 | FOGO/M | Warren De La Salle |
Gruber, Alex | 2013 | M | Warren De La Salle |
Hackney, Brian | 2016 | M | Fenton-Linden (girls co-op) |
Mullins, Brendan | 2017 | M | Royal Oak |
Smith, Joel | 2017 | D | Romeo |
Roberts, Janie | 2012 | D | Plymouth |
Muscat, Maveric | 2018 | A | Hartland |
Larkin, Gabi | 2016 | M | South Lyon |
Rosales, Joseph | 2016 | M | Sterling Heights Henry Ford II |
Flood, Jacob | 2017 | A/M | Belleville |
Couture, Dylan | 2017 | DM | Hartland |
Spisz, Andrew | 2017 | A/M | Hartland |