Players - Women -

Player College HS Grad Yearsort descending Position High School
Ambrozy, Allison Penn (D1) 2004 Grosse Pointe South
Fogus, Sam Aquinas (NAIA) 2010 Midland
Trapani, Taylor Hope (D3) 2011 Midland
Baak, Kelsey Kalamazoo (D3) 2011 Midland
Roberts, Janie Lawrence Tech (NAIA) 2012 D Plymouth
Hooker, Lauren Marquette (D1) 2012 M East Grand Rapids
Violante, Antonia Swarthmore (D3) 2012 A/M Bloomfield Hills Marian
Campbell, Tayler Indiana Tech (NAIA) 2012 A Lansing Waverly-Catholic-Christian
Birney, Kylie Detroit Mercy (D1) 2012 M Livonia Ladywood
Baxter, Cathy St. Mary's (IN) (D3) 2013 D East Grand Rapids
Watrous, Helen Western Michigan (MCLA D1) 2013 M Forest Hills United
Ludlow, Claire Denison (D3) 2013 M East Grand Rapids
Powers, Samantha Davenport (M:MCLA D1 W:D2) 2013 G Forest Hills United
Neumen, Erika Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2013 M Rockford
Bradley, Caitlin Mount Union (D3) 2013 A Grand Rapids Catholic Central
Hui, Christina Swarthmore (D3) 2013 Northville
Jenks, Lindsey William and Mary (D1) 2013 M Forest Hills United
Kalo, Kadijah Lawrence Tech (NAIA) 2013 M East Lansing
Hall, Bobbie Connecticut (D1) 2013 A Okemos
Cassidy, Charlotte San Diego (WCLA D1) 2013 A Forest Hills United
Whitfield, Lauren Aurora (D3) 2013 M Rockford
Medvedev, Emily Brevard (D2) 2013 Midland
Brodberg, Dani Aquinas (NAIA) 2013 A Lansing Waverly-Catholic-Christian
Braun, Emily Michigan (D1) 2013 M Grand Rapids Catholic Central
Wilson, Meghan Marquette (D1) 2013 M Grand Rapids Catholic Central
Sharkey, Lauren Detroit Mercy (D1) 2014 M Clarkston
DeYoung, Emma Detroit Mercy (D1) 2014 M Grand Rapids Christian
Trapani, Anne Hope (D3) 2014 D Midland
Watson, Ashley New Hampshire (D1) 2014 D Caledonia
Datema, Meghan Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2014 M Rockford
Sherman, Olivia Findlay (D2) 2014 M Okemos
Bussell, Monica Alma (D3) 2014 A Lowell
Novak, Shannon Lincoln Memorial (D2) 2014 G Grosse Pointe South
Pontious, Keagan Seton Hill (D2) 2014 M Caledonia
Gainey, Caleigh St. Mary's (IN) (D3) 2014 D Grand Blanc
Bailey, Ashley Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2014 A Forest Hills United
Skomial, Ryan Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2014 M Hartland
Greeley, Allison Ohio Wesleyan (D3) 2014 M Grand Rapids Christian
Eicher, Brooke Findlay (D2) 2014 G Hartland
Francis, Madison Davenport (M:MCLA D1 W:D2) 2014 D Forest Hills United
Hite, Aimee Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2014 D Rockford
Ellsworth, Bailey Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2014 A Okemos
Keyser, Kayla Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2014 Midland
Egnatuk, Kyleigh Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2014 A Rockford
Vickers, Isabelle Lawrence Tech (NAIA) 2014 A Rockford
Golladay, Katherine Maryland (D1) 2015 M East Grand Rapids
Kirchoff, Katie Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2015 Canton
D’Alessandro, Carly Alma (D3) 2015 M Midland
Elder, Liza Northwestern (M:GLLL W:D1) 2015 M East Grand Rapids
Burczyk, Carli Cleary (NAIA) 2015 D South Lyon
Cares, Ava Adrian (D3) 2015 M East Grand Rapids
Cannon, Mackenzie Miami of Ohio (MCLA/WCLA D1) 2015 Portage United
Wieloch, Megan Wilmington (D3) 2015 G Plymouth
Berg, Amelia Adrian (D3) 2015 G Haslett-Williamston
VanHoven, Cydney Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2015 M East Grand Rapids
Porath, Danie Slippery Rock (D2) 2015 D Hartland
Spehar, Kelly Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2015 D Rockford
Isaac, Kathleen Tiffin (D2) 2015 D Walled Lake United
Papp, Laura Wooster (Ohio) (D3) 2015 A Forest Hills United
Jackson, Jubilee Hope (D3) 2015 A Bloomfield Hills
O’Connell, Elle Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2015 M East Grand Rapids
Forester, Caroline Tampa (D2) 2015 M Bloomfield Hills Marian
Goodspeed, Jane Denison (D3) 2015 D East Grand Rapids
Giampetroni, Grace Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2016 A Cranbrook
Reuel, Ryann Davenport (M:MCLA D1 W:D2) 2016 D Rockford
Salemi, Gina La Salle (D1) 2016 A Novi
Shanklin, Emily Stevens (D3) 2016 M Bloomfield Hills Marian
Wagnitz, Erin Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2016 Waterford United
Hanner, Jordan Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2016 A South Lyon
Vander Molen, Alex Ohio St. (D1) 2016 M Rockford
Brian, Caitlin Siena Heights (NAIA) 2016 DM South Lyon
Lobo, Sofia M.I.T. (D3) 2016 M Midland
Carr, Isabel Cleary (NAIA) 2016 D Hartland
Nicholas, Maddie Adrian (D3) 2016 A South Lyon
Archer, Amanda Tiffin (D2) 2016 G Brighton
Jacobs, Jill Tiffin (D2) 2016 Livonia Ladywood
Grombala, Colleen John Carroll (D3) 2016 A Bloomfield Hills Marian
Larkin, Gabi Lawrence Tech (NAIA) 2016 M South Lyon
Carino, Kendall Aquinas (NAIA) 2016 A Flint Powers
Palmer, Angela Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2016 A/M Okemos
Argue, Hannah Siena Heights (NAIA) 2016 D Portage Northern
Jared, Audrey Siena Heights (NAIA) 2016 A/M Swartz Creek
Barnett, Hana Cleary (NAIA) 2016 M Hartland
Godell, Meghan Detroit Mercy (D1) 2016 D Rochester
Torrez-Miner, Reina Mount Holyoke (D3) 2016 A/M East Lansing
Sommerville, Jenna Siena Heights (NAIA) 2016 A/M Clarkston
Newmann, Zoe Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2016 A Rockford
Dewys, Kristen Carthage (D3) 2016 Holland West Ottawa
Albrecht, Madeliene Siena Heights (NAIA) 2016 G Fenton-Linden
Campanella, Madeline Gannon (D2) 2016 Hartland
Kaminski, Alyssa Montevallo (D2) 2016 A/M Okemos
Tognetti, Mallory Illinois Tech (D3) 2016 Hartland
Ineich, Kayla Cleary (NAIA) 2016 D Hartland
Rauh, Elizabeth Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2016 M Grosse Pointe South
Turner, Abbe Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2016 A/M Grand Ledge
Savich, Maddie Rochester (D3) 2016 G Huron Valley
Vanord, Alexa Carthage (D3) 2016 A South Lyon
Bloch, Jordan Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 D/M Brighton
Caswell, Madeleine Madonna (NAIA) 2017 Plymouth
Milholland, Caroline Hope (D3) 2017 Midland
Bosgraaf, Aleah Hope (D3) 2017 M Holland West Ottawa
Vongphasouk, Sisely Kennesaw St. (M:MCLA D1 W:D1) 2017 A Rockford
Kopicki, Sophia Siena Heights (NAIA) 2017 U. Liggett
Deboer, Sam Alma (D3) 2017 D Rockford
D'Angelo, Olivia Jacksonville (D1) 2017 A/M Bloomfield Hills
Laier, Teagan Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 A Hartland
Pyrett, Megan Aquinas (NAIA) 2017 D/M Flint Powers
McMaster, Katie Otterbein (D3) 2017 Novi
Wagner, Kenzie Cleary (NAIA) 2017 Flint Carman-Ainsworth-Davison
Cantelon, Taylor Detroit Mercy (D1) 2017 M West Bloomfield
Keeling, Sarah Western Michigan (MCLA D1) 2017 Hartland
Kane, Maggie Michigan (D1) 2017 Grand Rapids Catholic Central
Walus, Shannon Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 Brighton
Williams, Maya Cleary (NAIA) 2017 Lowell
Stormzand, Constance Cincinnati (M:NCLL W:D1) 2017 M Grand Rapids Catholic Central
Madar, Rachel Kalamazoo (D3) 2017 Dewitt
Johnson, Maddie Detroit Mercy (D1) 2017 G Salem
Salice, Marisa Albion (D3) 2017 Walled Lake Northern
Miller, Stephanie Davenport (M:MCLA D1 W:D2) 2017 M Salem
Tardiff, Leah Detroit Mercy (D1) 2017 M Plymouth
Heintzelman, Casey Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 Hudsonville
Barnewold, Abby Lawrence Tech (NAIA) 2017 Lake Orion
Davis, Gwen Kalamazoo (D3) 2017 G Ann Arbor Huron
Elliot, Elizabeth Siena Heights (NAIA) 2017 G Plymouth
Parks, Skylar Siena Heights (NAIA) 2017 A/M Fenton-Linden
Pinto, Allison M.I.T. (D3) 2017 A/M Wixom St. Catherine
Chase, Sarah Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2017 Northville
Plave, Lauren Madonna (NAIA) 2017 Canton
Coyne, Abby Cleary (NAIA) 2017 Canton
Minzey, Natalie Kalamazoo (D3) 2017 M Flint Carman-Ainsworth-Davison
Rosenbrook, Paige Hope (D3) 2017 Haslett-Williamston
Kinder, Bianca Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 A/M Haslett-Williamston
Winn, Reilly Siena Heights (NAIA) 2017 LSM Hartland
Elliott, Auden Brown (D1) 2017 M East Grand Rapids
Reece, Nicole Alma (D3) 2017 A/M Livonia Ladywood
Daniels, Jessica Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 M Brighton
Kuhns, Lexi Siena Heights (NAIA) 2017 A/M Portage Northern
Stevens, Joely Margaux Christopher Newport (D3) 2017 M Forest Hills United
Markowski, Jordan Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2017 M Dewitt
Feneley, Clare Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 A Battle Creek Harper Creek
Augier, Danielle Boston (D1) 2017 A Birmingham United
Brodbeck, Gwyneth Adrian (D3) 2017 Lake Orion
Costanzo, Anna Kalamazoo (D3) 2017 Vicksburg
Smythe, Mariah Siena Heights (NAIA) 2017 G Novi
Frederickson, Laurel Gannon (D2) 2017 G Lowell
Economou, Meghan Calvin (D3) 2017 G Hartland
Miller, Aaliyah Davenport (M:MCLA D1 W:D2) 2017 Mattawan
Reichenbach, Jordan Kalamazoo (D3) 2017 M Rochester Adams
Dennis, Carson Wellesley (D3) 2017 A Grosse Pointe South
Leist, Brittney Madonna (NAIA) 2017 A/M Huron Valley
Davis, Alex Kalamazoo (D3) 2017 North-Harrison
Bauman, Sela Marian (D3) 2017 Lowell
Steiner, Cierra Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2017 Plymouth
Conroy, Sophie Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2017 A/M Spring Lake
Kuhowski, Savannah Adrian (D3) 2017 South Lyon