Players - Women -

Player College HS Grad Year Positionsort descending High School
Hui, Christina Swarthmore (D3) 2013 Northville
Steiner, Cierra Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2017 Plymouth
Hardy, Danyelle Notre Dame College (D2) 2018 Grand Ledge
Kuhowski, Savannah Adrian (D3) 2017 South Lyon
Heintzelman, Casey Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 Hudsonville
Dewys, Kristen Carthage (D3) 2016 Holland West Ottawa
Williams, Maya Cleary (NAIA) 2017 Lowell
Plave, Lauren Madonna (NAIA) 2017 Canton
Bauman, Sela Marian (D3) 2017 Lowell
Kopicki, Sophia Siena Heights (NAIA) 2017 U. Liggett
Fogus, Sam Aquinas (NAIA) 2010 Midland
Campanella, Madeline Gannon (D2) 2016 Hartland
Tognetti, Mallory Illinois Tech (D3) 2016 Hartland
D'Autremont, Isabel Cleary (NAIA) 2018 Clarkston
Dewald, Amaya Upper Iowa (D2) 2018 Grand Haven
Kellner, Scarlett Lewis (D2) 2018 Holland West Ottawa
Keeling, Sarah Western Michigan (MCLA D1) 2017 Hartland
Trapani, Taylor Hope (D3) 2011 Midland
Barnewold, Abby Lawrence Tech (NAIA) 2017 Lake Orion
Hylok, Taylor 2018 Grand Haven
Baak, Kelsey Kalamazoo (D3) 2011 Midland
Bogard, Rose Kalamazoo (D3) 2018 Ann Arbor Skyline
Wagner, Kenzie Cleary (NAIA) 2017 Flint Carman-Ainsworth-Davison
Renfrew, Emily Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2018 Okemos
Suhrheinrich, Maddie Hope (D3) 2018 Okemos
Kirchoff, Katie Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2015 Canton
Kane, Maggie Michigan (D1) 2017 Grand Rapids Catholic Central
Medvedev, Emily Brevard (D2) 2013 Midland
Brodbeck, Gwyneth Adrian (D3) 2017 Lake Orion
Klinger, Alli Kalamazoo (D3) 2018 Rochester Adams
Salice, Marisa Albion (D3) 2017 Walled Lake Northern
Cannon, Mackenzie Miami of Ohio (MCLA/WCLA D1) 2015 Portage United
Madar, Rachel Kalamazoo (D3) 2017 Dewitt
Davis, Alex Kalamazoo (D3) 2017 North-Harrison
Carless, Carlee Lawrence Tech (NAIA) 2018 Sterling Heights Henry Ford II
Ambrozy, Allison Penn (D1) 2004 Grosse Pointe South
Brown, Josie Tiffin (D2) 2018 Spring Lake
Keyser, Kayla Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2014 Midland
King, Cassie Cleary (NAIA) 2018 Brandon-Holly
Coyne, Abby Cleary (NAIA) 2017 Canton
Costanzo, Anna Kalamazoo (D3) 2017 Vicksburg
Milholland, Caroline Hope (D3) 2017 Midland
Caswell, Madeleine Madonna (NAIA) 2017 Plymouth
Wagnitz, Erin Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2016 Waterford United
Rosenbrook, Paige Hope (D3) 2017 Haslett-Williamston
Miller, Aaliyah Davenport (D2) 2017 Mattawan
McMaster, Katie Otterbein (D3) 2017 Novi
Bailey, Kelli Kent St. (M:NCLL D2 W:D1) 2018 Forest Hills United
Corwin, Hannah Ohio St. (D1) 2018 Vicksburg
Russell, Reagan Kent St. (M:NCLL D2 W:D1) 2018 Haslett-Williamston
VanBuren, Bella Lawrence Tech (NAIA) 2018 Brighton
Jacobs, Jill Tiffin (D2) 2016 Livonia Ladywood
Chase, Sarah Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2017 Northville
Kadwell, Maddie Madonna (NAIA) 2018 Huron Valley
Walus, Shannon Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 Brighton
Egnatuk, Kyleigh Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2014 A Rockford
Campbell, Tayler Indiana Tech (NAIA) 2012 A Lansing Waverly-Catholic-Christian
Nantz, Brianna Lourdes (NAIA) 2018 A Brighton
Mesman, Allyson Calvin (D3) 2016 A Hudsonville
Kelley, Hannah Seton Hill (D2) 2018 A Brighton
Salemi, Gina La Salle (D1) 2016 A Novi
Vickers, Isabelle Lawrence Tech (NAIA) 2014 A Rockford
Kelbert, Mackenzie Davenport (D2) 2018 A Brighton
D'Angelo, Lia Niagara (D1) 2018 A Bloomfield Hills
Soukup, Amber Siena Heights (NAIA) 2018 A Oxford
Vongphasouk, Sisely Kennesaw St. (M:MCLA D1 W:D1) 2017 A Rockford
Carino, Kendall Aquinas (NAIA) 2016 A Flint Powers
Hall, Bobbie Connecticut (D1) 2013 A Okemos
Vanord, Alexa Carthage (D3) 2016 A South Lyon
Bussell, Monica Alma (D3) 2014 A Lowell
Nicholas, Maddie Adrian (D3) 2016 A South Lyon
Cassidy, Charlotte San Diego (WCLA D1) 2013 A Forest Hills United
Carr, Brianna Northland (D3) 2018 A Northville
Dennis, Carson Wellesley (D3) 2017 A Grosse Pointe South
Bailey, Ashley Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2014 A Forest Hills United
Brodberg, Dani Aquinas (NAIA) 2013 A Lansing Waverly-Catholic-Christian
Augier, Danielle Boston (D1) 2017 A Birmingham United
Hanner, Jordan Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2016 A South Lyon
Jackson, Jubilee Hope (D3) 2015 A Bloomfield Hills
Snyder, Julianne Detroit Mercy (D1) 2018 A Livonia Ladywood
Sprague, Madison Palm Beach Atlantic (D2) 2018 A Forest Hills United
Birchmeier‏, Alisha Madonna (NAIA) 2018 A Dexter
Newmann, Zoe Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2016 A Rockford
Beazley, Emily Detroit Mercy (D1) 2018 A Hartland
Grombala, Colleen John Carroll (D3) 2016 A Bloomfield Hills Marian
Giampetroni, Grace Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2016 A Cranbrook
Papp, Laura Wooster (Ohio) (D3) 2015 A Forest Hills United
Ellsworth, Bailey Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2014 A Okemos
Laier, Teagan Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 A Hartland
Noble, Reilly Davenport (D2) 2018 A Mattawan
Bradley, Caitlin Mount Union (D3) 2013 A Grand Rapids Catholic Central
Feneley, Clare Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 A Battle Creek Harper Creek
Skeens, Haley Madonna (NAIA) 2018 A Canton
McCreery, Madison Hope (D3) 2018 A/D Rockford
Torrez-Miner, Reina Mount Holyoke (D3) 2016 A/M East Lansing
Palmer, Angela Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2016 A/M Okemos
Kaminski, Alyssa Montevallo (D2) 2016 A/M Okemos
Maiorano, Mackenzie Kalamazoo (D3) 2018 A/M Walled Lake Northern
Conroy, Sophie Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2017 A/M Spring Lake
Bruner, Kourtney Cleary (NAIA) 2018 A/M Huron Valley
Andreski, Grace Walsh (D2) 2018 A/M Flint Powers
Turner, Abbe Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2016 A/M Grand Ledge
Alnaraie, Melanie Siena Heights (NAIA) 2018 A/M Clarkston
Sommerville, Jenna Siena Heights (NAIA) 2016 A/M Clarkston
Reece, Nicole Alma (D3) 2017 A/M Livonia Ladywood
Kinder, Bianca Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 A/M Haslett-Williamston
Kuhns, Lexi Siena Heights (NAIA) 2017 A/M Portage Northern
D'Angelo, Olivia Jacksonville (D1) 2017 A/M Bloomfield Hills
Jared, Audrey Siena Heights (NAIA) 2016 A/M Swartz Creek
Parks, Skylar Siena Heights (NAIA) 2017 A/M Fenton-Linden
Leist, Brittney Madonna (NAIA) 2017 A/M Huron Valley
Violante, Antonia Swarthmore (D3) 2012 A/M Bloomfield Hills Marian
Cirino, Michelle Siena Heights (NAIA) 2018 A/M Plymouth
Pinto, Allison M.I.T. (D3) 2017 A/M Wixom St. Catherine
Beam, Haley Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 D Temperance Bedford
Lee, Sabrina Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 D Canton
Gainey, Caleigh St. Mary's (IN) (D3) 2014 D Grand Blanc
Foltz, Lauren Hope (D3) 2018 D Okemos
Ineich, Kayla Cleary (NAIA) 2016 D Hartland
Godell, Meghan Detroit Mercy (D1) 2016 D Rochester
Porath, Danie Slippery Rock (D2) 2015 D Hartland
Deboer, Sam Alma (D3) 2017 D Rockford
Goodspeed, Jane Denison (D3) 2015 D East Grand Rapids
Isaac, Kathleen Tiffin (D2) 2015 D Walled Lake United
Campanella, Sam Kennesaw St. (M:MCLA D1 W:D1) 2018 D Hartland
Hite, Aimee Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2014 D Rockford
Roberts, Janie Lawrence Tech (NAIA) 2012 D Plymouth
Reuel, Ryann Davenport (D2) 2016 D Rockford
Miller, Jennifer Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 D South Lyon
Francis, Madison Davenport (D2) 2014 D Forest Hills United
Trapani, Anne Hope (D3) 2014 D Midland
Spehar, Kelly Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2015 D Rockford
Carr, Isabel Cleary (NAIA) 2016 D Hartland
Baxter, Cathy St. Mary's (IN) (D3) 2013 D East Grand Rapids
Burczyk, Carli Cleary (NAIA) 2015 D South Lyon
Argue, Hannah Siena Heights (NAIA) 2016 D Portage Northern
Wainio, Jordyn Adrian (D3) 2018 D Grand Blanc
Watson, Ashley New Hampshire (D1) 2014 D Caledonia
Bloch, Jordan Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 D/M Brighton
Pyrett, Megan Aquinas (NAIA) 2017 D/M Flint Powers
Brian, Caitlin Siena Heights (NAIA) 2016 DM South Lyon
Economou, Meghan Calvin (D3) 2017 G Hartland
Stilson, Cameron Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2018 G Brighton
Frederickson, Laurel Gannon (D2) 2017 G Lowell
Archer, Amanda Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2016 G Brighton
Albrecht, Madeliene Siena Heights (NAIA) 2016 G Fenton-Linden
Wieloch, Megan Wilmington (D3) 2015 G Plymouth
Smythe, Mariah Siena Heights (NAIA) 2017 G Novi
Eicher, Brooke Findlay (D2) 2014 G Hartland
Pitchford, Makenna Davenport (D2) 2018 G Caledonia
Elliot, Elizabeth Siena Heights (NAIA) 2017 G Plymouth
Matul, Haley Alderson Broaddus (D2) 2018 G North-Harrison
Savich, Maddie Rochester (D3) 2016 G Huron Valley
Berg, Amelia Adrian (D3) 2015 G Haslett-Williamston
Davis, Gwen Kalamazoo (D3) 2017 G Ann Arbor Huron
Johnson, Maddie Detroit Mercy (D1) 2017 G Salem
Novak, Shannon Lincoln Memorial (D2) 2014 G Grosse Pointe South
Powers, Samantha Davenport (D2) 2013 G Forest Hills United
Winn, Reilly Siena Heights (NAIA) 2017 LSM Hartland
O’Connell, Elle Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2015 M East Grand Rapids
Lobo, Sofia M.I.T. (D3) 2016 M Midland
Neumen, Erika Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2013 M Rockford
Barnett, Hana Cleary (NAIA) 2016 M Hartland
Sherman, Olivia Findlay (D2) 2014 M Okemos
Golladay, Katherine Maryland (D1) 2015 M East Grand Rapids
DeYoung, Emma Detroit Mercy (D1) 2014 M Grand Rapids Christian
Strehl, Shae Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2018 M Rockford
Skomial, Ryan Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2014 M Hartland
Jenks, Lindsey William and Mary (D1) 2013 M Forest Hills United
Elliott, Auden Brown (D1) 2017 M East Grand Rapids
Vander Molen, Alex Ohio St. (D1) 2016 M Rockford
Daniels, Jessica Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 M Brighton
Sharkey, Lauren Detroit Mercy (D1) 2014 M Clarkston
Fields, Maddie Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 M Waterford United
Minzey, Natalie Kalamazoo (D3) 2017 M Flint Carman-Ainsworth-Davison
Elder, Liza Northwestern (M:GLLL W:D1) 2015 M East Grand Rapids
Markowski, Jordan Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2017 M Dewitt
Datema, Meghan Grand Valley St. (M:MCLA D2 W:D2) 2014 M Rockford
Bosgraaf, Aleah Hope (D3) 2017 M Holland West Ottawa
Neumen, Brooklyn North Carolina (D1) 2018 M Rockford
Vander Molen, Mekenzie Ohio St. (D1) 2018 M Rockford
Cantelon, Taylor Detroit Mercy (D1) 2017 M West Bloomfield
Stevens, Joely Margaux Christopher Newport (D3) 2017 M Forest Hills United
Cares, Ava Adrian (D3) 2015 M East Grand Rapids
Miller, Stephanie Davenport (D2) 2017 M Salem
Gilbert, Megan Calvin (D3) 2018 M Holt
Waits, Katy Lawrence Tech (NAIA) 2018 M Huron Valley
Pontious, Courtney Transylvania (D3) 2017 M Caledonia
Kalo, Kadijah Lawrence Tech (NAIA) 2013 M East Lansing
Yabs, Natalie Albion (D3) 2018 M Dewitt
Reichenbach, Jordan Kalamazoo (D3) 2017 M Rochester Adams
Pontious, Keagan Seton Hill (D2) 2014 M Caledonia
Hill, Emily Albion (D3) 2018 M Saline
Keating, Kelleigh Stanford (D1) 2018 M Bloomfield Hills Sacred Heart
Birney, Kylie Detroit Mercy (D1) 2012 M Livonia Ladywood
Whitfield, Lauren Aurora (D3) 2013 M Rockford
Marshall, Elise Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2018 M Grand Rapids Catholic Central
Ludlow, Claire Denison (D3) 2013 M East Grand Rapids
Forester, Caroline Tampa (D2) 2015 M Bloomfield Hills Marian
VanHoven, Cydney Central Michigan (M:MCLA D1 W:D1) 2015 M East Grand Rapids
Greeley, Allison Ohio Wesleyan (D3) 2014 M Grand Rapids Christian
Larkin, Gabi Lawrence Tech (NAIA) 2016 M South Lyon
Braun, Emily Michigan (D1) 2013 M Grand Rapids Catholic Central
Rauh, Elizabeth Michigan St. (M:MCLA D1 W:WCLA D1) 2016 M Grosse Pointe South
Wilson, Meghan Marquette (D1) 2013 M Grand Rapids Catholic Central
Tardiff, Leah Kalamazoo (D3) 2017 M Plymouth
Davis, Cora Hope (D3) 2018 M Rochester Adams
Shanklin, Emily Stevens (D3) 2016 M Bloomfield Hills Marian
Hooker, Lauren Marquette (D1) 2012 M East Grand Rapids
Brunner, Kourtney Cleary (NAIA) 2018 M Huron Valley
Watrous, Helen Western Michigan (MCLA D1) 2013 M Forest Hills United
D’Alessandro, Carly Alma (D3) 2015 M Midland
Gotham, Kelly Hope (D3) 2018 M Tecumseh
Falk, Allison Detroit Mercy (D1) 2018 M Brighton
Stormzand, Constance Cincinnati (M:NCLL W:D1) 2017 M Grand Rapids Catholic Central
Scane, Isabelle Northwestern (M:GLLL W:D1) 2018 M Cranbrook