College Division(s) (Men):
- D1
College Division(s) (Women):
- D1
location:
Detroit, MI
Web Site:
Twitter:
Instagram:
Facebook:
LaxPower/LaxNumbers/LaxBytes:
Featured News
Pages
Commits from the Mitten State
Player | HS Grad Year | Position | High School |
---|---|---|---|
Demattia, Nick | 2012 | M/LSM | Clarkston |
Kopchia, Cat | 2020 | M | Brighton |
Nemes, Chris | 2009 | M | Detroit Catholic Central |
Harris, Brad | 2012 | M | Saline |
Sible, Thomas | 2010 | M | Grand Rapids Forest Hills Central |
Hogan, John | 2008 | M | Grosse Pointe North |
Schupbach, Drew | 2009 | M | Orchard Lake St. Mary's |
Pickens, Bo | 2015 | M | Brother Rice |
Fritz, Luke | 2022 | M | Flint Powers |
Mandell, Chris | 2011 | M | Warren De La Salle |
Petro, Jake | 2019 | M | Detroit Catholic Central |
Hess, JD | 2012 | M | Birmingham United |
Nowicki, John | 2008 | M | Warren De La Salle |
Loken, Kyle | 2019 | M | Lake Orion |
Gregson, Matt | 2007 | M | Flint Powers |
DeYoung, Emma | 2014 | M | Grand Rapids Christian |
Janer, Brad | 2008 | M | Detroit Catholic Central |
DeYoung, Kate | 2019 | M | Grand Rapids Christian |
Spuller, Mike | 2012 | M | Dexter |
Cantelon, Taylor | 2017 | M | West Bloomfield |
Skinner, Harry | 2021 | M | Clarkston |
Perry, Chris | 2012 | M | Utica Eisenhower |
Parrottino, Adam | 2008 | M | Warren De La Salle |
Spanski, Brett | 2014 | M | Traverse City Central |
Falk, Allison | 2018 | M | Brighton |
Maks, Connor | 2014 | M | Detroit U of D Jesuit |
Majick, Luke | 2019 | M | Grand Rapids Forest Hills Central |
Leslie, Madden | 2024 | M | Rockford |
Bemben, Jon | 2008 | M | Hartland |
Birney, Sean | 2015 | M | Detroit Catholic Central |
Julius, Jeff | 2007 | M | Birmingham United |
Sharkey, Lauren | 2014 | M | Clarkston |
Mastracci, Stephen | 2009 | M | Auburn Hills Avondale |
Birney, Mike | 2011 | M | Detroit Catholic Central |
Drummond, Scott | 2011 | M | Birmingham United |
Dietrich, Kaden | 2021 | M | Forest Hills Eastern |
Case, Landon | 2018 | M | Traverse City United |
Nedwick, Brianna | 2023 | M | Haslett |
Lehto, Tim | 2008 | M | North Farmington |
Birney, Kylie | 2012 | M | Livonia Ladywood |
Longe, Marc | 2014 | M | Detroit Catholic Central |
Schumacher, Michael | 2004 | M | Grand Rapids Forest Hills Central |
Garippa, Nick | 2010 | M | Pontiac Notre Dame Prep |
Case, Cameron | 2018 | M | Traverse City United |
Lining, Matt | 2010 | M | Troy Athens |
Maclean, Joe | 2010 | M | Detroit Country Day |
Stamatakis, Morgan | 2025 | M | Troy Athens |
Pattinson, Ethan | 2018 | M | Detroit Catholic Central |
Swanson, Dylan | 2012 | M | Ann Arbor Pioneer |
Petouhoff, Justin | 2019 | LSM | Detroit Catholic Central |
Shoemaker, Tim | 2006 | LSM | Rochester |
Robertson, Tim | 2010 | LSM | Pontiac Notre Dame Prep |
Disalle, Kevin | 2009 | LSM | Orchard Lake St. Mary's |
Hovey, Kaden | 2021 | G | Pontiac Notre Dame Prep |
Hemme, Jakob | 2020 | G | Detroit Catholic Central |
Flynn, Connor | 2012 | G | Rockford |
Milanowski, Nick | 2018 | G | East Grand Rapids |
Hart, Tyler | 2018 | G | Brighton |
St. Clair, Cooper | 2022 | G | Detroit Catholic Central |
Coyne, Emily | 2024 | G | Canton |
Johnson, Maddie | 2017 | G | Salem |
Shamblin, Logan | 2016 | G | Utica Eisenhower |
Brown, Mike | 2008 | G | Troy Athens |
Green, Emmett | 2015 | FOGO/M | Birmingham United |
Jarzembowski, Alexander | 2016 | FOGO/M | Detroit Catholic Central |
Prinz, Jake | 2017 | FOGO/M | Grand Rapids Forest Hills Central |
Davenport, Brandon | 2009 | FOGO/M | Grosse Pointe North |
Marzec, Greg | 2013 | FOGO | Brother Rice |
Gjokaj, Ben | 2013 | FOGO | Walled Lake Central |
Flaherty, Logan | 2022 | FOGO | Birmingham United |
Corcoran, Tyler | 2009 | FOGO | South Lyon |
Hart, Billy | 2021 | FOGO | Rochester Adams |
Lukowski, Mikey | 2023 | FOGO | Romeo |
Ewald, Jackson | 2022 | DM | Detroit Catholic Central |
Poole, Lance | 2023 | DM | Grand Haven |
Hayes, Charlie | 2014 | DM | Utica Eisenhower |
Mcelhenney, Jackson | 2016 | D/LSM | Birmingham United |
Yono, Jordan | 2012 | D/LSM | Detroit Catholic Central |
Moon-Sarudi, Asher | 2023 | D/LSM | Forest Hills Northern |
DeVito, Evan | 2021 | D/LSM | Brother Rice |
Connors, Kelson | 2018 | D/LSM | Flint Powers |
Henige, Sean | 2021 | D/LSM | Lake Orion |
Schmaltz, Joey | 2021 | D/LSM | Brother Rice |
Stallworth, Christian | 2018 | D/LSM | Brother Rice |
Khalil, Andrew | 2009 | D/LSM | Warren De La Salle |
Szalanski, Jack | 2024 | D/LSM | Detroit Country Day |
Manuszak, Paul | 2017 | D/LSM | Warren De La Salle |
Wenderski, Mike | 2009 | D/LSM | Detroit U of D Jesuit |
Grant, Kyle | 2022 | D/LSM | East Grand Rapids |
Petrucci, Grant | 2018 | D/LSM | Detroit Country Day |
Burtnett, Matt | 2012 | D | Clarkston |
Harrop, Jack | 2015 | D | Orchard Lake St. Mary's |
Janda, Joe | 2022 | D | Orchard Lake St. Mary's |
Nolan, Adan | 2007 | D | Ann Arbor Pioneer |
Kailunas, Trey | 2015 | D | Grand Rapids Catholic Central |
Boynton, Nick | 2015 | D | Troy Athens |
Hoye, Nick | 2008 | D | Royal Oak |
Gifford, Joe | 2011 | D | Pontiac Notre Dame Prep |
Sucevic, Gabe | 2020 | D | Rochester Adams |
Horton, Sam | 2015 | D | Okemos |
Hebden, Jamie | 2009 | D | Brother Rice |
Ross, Austin | 2014 | D | Waterford United |
Turchetti, Riley | 2004 | D | Grand Rapids Forest Hills Central |
Sparling, Travis | 2014 | D | Novi |
Bruinius, Owen | 2019 | D | Forest Hills Northern |
Dwyer, John | 2009 | D | Detroit Catholic Central |
Matney, Bryan | 2013 | D | Ann Arbor Pioneer |
Kennedy, Zach | 2017 | D | Detroit U of D Jesuit |
McClain, Sam | 2015 | D | Orchard Lake St. Mary's |
Lamb, Nick | 2020 | D | Birmingham United |
Godell, Meghan | 2016 | D | Rochester |
Mahabir, Chase | 2021 | A/M | Midland (co-op) |
Harris, Scott | 2008 | A/M | Saline |
Birney, Ryan | 2019 | A/M | Detroit Catholic Central |
Melucci, Nick | 2012 | A/M | Northville |
Vasquez, Gabby | 2024 | A/M | Spring Lake |
Gellatly, Cole | 2019 | A/M | Brother Rice |
Schesnuk, Nick | 2009 | A/M | Warren De La Salle |
Beauregard, Brandon | 2011 | A/M | Pontiac Notre Dame Prep |
Conlon, James | 2021 | A/M | The Hill Academy (Canada) |
Miller, Owen | 2023 | A/M | Saline |
Progar, Ivan | 2019 | A/M | Brighton |
Parker, Andrew | 2024 | A/M | Lake Orion |
Bender, Erek | 2009 | A/M | Warren De La Salle |
Van Antwerp, Sawyer | 2023 | A/M | Okemos |
Molotky, Danton | 2022 | A/M | Spring Lake |
Hollier, Phoenix | 2022 | A/M | Detroit Cass Tech |
Lamb, Ryan | 2019 | A | Battle Creek Lakeview |
Hebden, Andy | 2012 | A | Brother Rice |
Shepard, Scott | 2016 | A | Bloomfield Hills |
Schiefer, Charlie | 2016 | A | Birmingham United |
Hart, Rico | 2024 | A | Rochester Adams |
Kostus, Cam | 2018 | A | Rockford |
Stenstrom, Keegan | 2017 | A | Grand Rapids Christian |
Beazley, Emily | 2018 | A | Hartland |
Kreiger, Madeline | 2024 | A | Grandville |
Arb, Matt | 2009 | A | Troy Athens |
Staruch, Tyler | 2009 | A | Brighton |
Donahue, Sean | 2023 | A | Detroit Catholic Central |
Graalman, Nolan | 2021 | A | Rockford |
Gilbert, Annie | 2019 | A | Grand Rapids Catholic Central |
Bishop, Aidan | 2021 | A | Detroit Catholic Central |
Loken, Caden | 2021 | A | Lake Orion |
Iannuzzi, Nick | 2017 | A | Sterling Heights Henry Ford II |
Payton, Max | 2018 | A | Grosse Pointe North |
Gilhooly, Alec | 2013 | A | Detroit Catholic Central |
Snyder, Julianne | 2018 | A | Livonia Ladywood |
Beauregard, Kyle | 2013 | A | Pontiac Notre Dame Prep |
Susalla, Adam | 2013 | A | Birmingham United |
Albano, Harrison | 2020 | A | Plymouth |
Findlay, Adam | 2013 | A | Detroit Catholic Central |
Donahue, Emma | 2019 | Hartland |