Players - Women -

Player College HS Grad Yearsort ascending Position High School
Kopchia, Cat Detroit Mercy (D1) 2020 M Brighton
Leuneberg, Emily Adrian (D3) 2020 Swartz Creek
Busuito, Lauren Albion (D3) 2020 Dearborn Divine Child
Yuhas, Tess Charleston (D2) 2020 Ann Arbor Pioneer
Miller, Lartisha Lawrence Tech (NAIA) 2020 M Cass Tech
Wild, Izzy Wooster (Ohio) (D3) 2020 Grand Blanc
Armstrong, Taylor Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2020 D/M Portage Northern
Phillips, Madeline Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2020 D/M Hartland
McKee, Lilly Madonna (NAIA) 2020 A/M Fenton-Linden
Mueller, Shelby Siena Heights (NAIA) 2020 D Oxford
Larsen, Haley Berry (D3) 2020 M Grandville
Green, Lindsey Davenport (D2) 2020 M Mattawan
Percy, Maddie Madonna (NAIA) 2020 D Plymouth
Burke, McKenna Aquinas (NAIA) 2020 A Grand Ledge
Leinen, Hope Grand Valley St. (M:MCLA W:D2) 2020 D South Lyon
Zimmerman, Sydney Colorado (M:MCLA W:D1) 2020 M Rockford
Peterson, Sam Alma (D3) 2020 Lowell
Mayer, Lucie Rochester (MI) (NAIA) 2020 A/D Waterford United
Piccione, Bella Tiffin (D2) 2020 Forest Hills Central
Alexis Carnley Missouri Western St. (D2) 2020 A West Bloomfield
Macomber, Danielle Indiana Tech (NAIA) 2020 Tecumseh
Szost, Kristen Hope (D3) 2020 Jenison
Wright, Jenna Lawrence Tech (NAIA) 2020 Ann Arbor Skyline
Soltman, Marisa 2020 Utica Eisenhower
Shier, Alexa 2020 A/M Grandville
Key, Kaitlyn Trine (D3) 2020 A Temperance Bedford
Beyer, Alexa Youngstown St. (M:NCLL W:D1) 2020 M Dewitt
Perez, Amelia Cleary (NAIA) 2020 Lansing Waverly-Catholic-Christian
Veto, Madelyn John Carroll (D3) 2020 M Hartland
Davis, Cierra Aquinas (NAIA) 2020 A Forest Hills Eastern
Donally, Faith Indiana Tech (NAIA) 2020 A Haslett-Williamston
Vachow, Maddy Cleary (NAIA) 2020 A Brighton
Salazar, Elena Hope (D3) 2020 A Hartland
Costello, Rachel Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2020 G
Carter, Maddy Alma (D3) 2020 Farmington
Blackman, Mackennah Madonna (NAIA) 2020 A/D Zeeland United
Trepins, Brianna Aquinas (NAIA) 2020 D Grandville
Glasgow, Nicole Siena Heights (NAIA) 2020 D Grand Ledge
Swallow, Lauren Catawba (D2) 2020 A/M Tecumseh
Dyson, Mia Keiser (NAIA) 2020 A/M Northville
Lange, India Concordia-St. Paul (D2) 2020 D/M Brighton
Soule, Olivia Maine Maritime Academy (D3) 2020 Oxford
Bridger, Kaitlyn Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2020 M Clarkston
Komarowski, Bella Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2020 A/M Sterling Heights Henry Ford II
Harrison, Hannah Rochester (D3) 2020 M Grand Blanc
Vale, Mo Davenport (D2) 2020 A Mattawan
Hall, Jada Cleary (NAIA) 2020 D Cass Tech
Coyne, Grace Marian (IN) (NAIA) 2020 G Canton
Taylor, Jane Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2020 D South Lyon
Turrubiates, Ayanna Davenport (D2) 2020 A/M East Lansing
Yakes, Madelyn Hope (D3) 2020 G Rockford
Mueller, Shelby Siena Heights (NAIA) 2020 D Oxford
Sopha, Madison Lincoln Memorial (D2) 2020 A Salem
Champagne, Madalyn Grand Valley St. (M:MCLA W:D2) 2020 M Utica Stevenson
Berg, Marissa 2020 A/D Lowell
Murtha, Mackenzie Lawrence Tech (NAIA) 2020 D Novi
McGeorge, Rileigh Alma (D3) 2020 Grand Ledge
Garlitz, Alana Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2020 D/M Holt
Harris, Delaynie Adrian (D3) 2020 Troy Athens
Villarini, Lexi Aquinas (NAIA) 2020 A Canton
Harvey, Tee-Yana Siena Heights (NAIA) 2020 Cass Tech
Falzone, Lauren Adrian (D3) 2020 Temperance Bedford
Hall, Katie Aquinas (NAIA) 2020 A Grandville
DeRidder, Grace Davenport (D2) 2020 G Caledonia
Keptner, Alyssa Trine (D3) 2020 M Midland
Mason, Cece Indiana Tech (NAIA) 2020 Huron Valley
Wallace, Lexi Cleary (NAIA) 2020 A Brighton
Glaspie, Leah Adrian (D3) 2020 A/M Sterling Heights Henry Ford II
Sullivan, Alex Aquinas (NAIA) 2020 M Caledonia
Dickson, Hannah Madonna (NAIA) 2020 G Salem
Hoffman, Tori Hope (D3) 2020 D Mattawan
Scola, Marisa Davenport (D2) 2019 A Utica Eisenhower
Vitori, Taylor Madonna (NAIA) 2019 A/D South Lyon
Smukala, Aliyah Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2019 G Walled Lake United
Nolan, Kendra Rochester (MI) (NAIA) 2019 D Utica Eisenhower
Richardson, Maya Kalamazoo (D3) 2019 A/M Saginaw Heritage
Oda, Elizabeth Carthage (D3) 2019 M Clarkston
Roossien, Abby Calvin (D3) 2019 D Grand Rapids Christian
Hansen, Lauren Aquinas (NAIA) 2019 Jenison
Anheuser, Jenna Adrian (D3) 2019 D Canton
Nicole Pierce Kalamazoo (D3) 2019 D Saginaw Heritage
Koviak, Jillian Walsh (D2) 2019 A/M Plymouth
Rugiero, Adrianna Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2019 G Bloomfield Hills Sacred Heart
McClellan, Cassidy Rochester (MI) (NAIA) 2019 Rochester Stoney Creek
MacDonald, Morgan Kennesaw St. (M:MCLA W:D1) 2019 M Troy
Gilbert, Annie Detroit Mercy (D1) 2019 A Grand Rapids Catholic Central
Anheuser, Nichole Aquinas (NAIA) 2019 Lowell
Coretti, Claire Merrimack (D1) 2019 A East Grand Rapids
Flynn, Emily Alma (D3) 2019 Farmington
Busen, Natalie Cleary (NAIA) 2019 A Huron Valley
Pastor, Addie Kent St. (M:NCLL W:D1) 2019 A/M Mattawan
Schneider, Kendall Niagara (D1) 2019 D/M Caledonia
Heicher, Rachel Siena Heights (NAIA) 2019 A Walled Lake Northern/Central
Whiteside, Audrey Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2019 East Grand Rapids
Schumar, Mary Marquette (D1) 2019 A East Grand Rapids
Beaudrie, Sophia William Penn (NAIA) 2019 D Grand Haven
Frederickson, Ava Alma (D3) 2019 D Lowell
Marosi, Laruen Virginia Commonwealth (D1) 2019 M Grand Rapids Catholic Central
Gettel, Aria Madonna (NAIA) 2019 M West Bloomfield
Kyleigh McCarthy Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2019 G Rochester
Vliek, Madison Madonna (NAIA) 2019 M Portage Northern
Rinehart, Mckenna Niagara (D1) 2019 M Rockford
Boling, Taylor Siena Heights (NAIA) 2019 Holt
Rand, Jamie Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2019 Temperance Bedford
Aldridge, Lainey Calvin (D3) 2019 M Grosse Pointe North
Rogers, Katherine Aquinas (NAIA) 2019 G Grand Rapids Catholic Central
Kloostra, Erin Vermont (D1) 2019 M Forest Hills United
Keith, Emma Alma (D3) 2019 A Dewitt
Holmes, Isabelle Louisville (M:NCLL W:D1) 2019 A Rockford
Walny, Madison Rochester (MI) (NAIA) 2019 Macomb Dakota
Harrison, Alana Cleary (NAIA) 2019 Walled Lake Central
Waligora, Katelyn Lawrence Tech (NAIA) 2019 D Canton
Donally, Jordan Indiana Tech (NAIA) 2019 Haslett-Williamston
McGeorge, Cassidy Adrian (D3) 2019 M Grand Ledge
Wood, Ashlie Cleary (NAIA) 2019 Flint Carman-Ainsworth-Davison
Pullen, Johnna Alma (D3) 2019 A Caledonia
Rygiel, Lauryn Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2019 A/M South Lyon
Donally, Taylor Indiana Tech (NAIA) 2019 A/M Haslett-Williamston
Dugas, Alyssa Lourdes (NAIA) 2019 D Swartz Creek
Bartram, Ashley Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2019 G North-Harrison
Vander Molen, Karrington Ohio St. (D1) 2019 M Rockford
DeYoung, Kate Detroit Mercy (D1) 2019 M Grand Rapids Christian
Wickman, Andrea Alma (D3) 2019 Grand Rapids Northview
Boladian, Elexi Montevallo (D2) 2019 A/M Rochester Adams
Glynn, Anna Davenport (D2) 2019 D/M Rockford
Doorlag, Eva Calvin (D3) 2019 D Saline
Pnacek, Megan Oakland (M:MCLA W:WCLL) 2019 D Midland
Murphy-Morrow, Izzy Findlay (D2) 2019 M Salem
Leyden, Caroline Findlay (D2) 2019 D/M Saline
Barnard, Cassandra Rochester (MI) (NAIA) 2019 Grand Blanc
Roof, Celest Cleary (NAIA) 2019 D Saline
Sampson, Shannon Aquinas (NAIA) 2019 D Lansing Waverly-Catholic-Christian
Geiger, Jessica Virginia Tech (M:MCLA W:D1) 2019 A/M Cranbrook
Donahue, Emma Detroit Mercy (D1) 2019 Hartland
Potter, Joscelyn Adrian (D3) 2019 M Temperance Bedford
Moore, Kyra Indiana Tech (NAIA) 2019 D Mattawan
Davis, Cora Hope (D3) 2018 M Rochester Adams
Bogard, Rose Kalamazoo (D3) 2018 Ann Arbor Skyline
Dewald, Amaya Upper Iowa (D2) 2018 Grand Haven
Soukup, Amber Siena Heights (NAIA) 2018 A Oxford
Foltz, Lauren Hope (D3) 2018 D Okemos
Maiorano, Mackenzie Kalamazoo (D3) 2018 A/M Walled Lake Northern/Central
Ghent, Live Trine (D3) 2018 Caledonia
D'Autremont, Isabel Cleary (NAIA) 2018 Clarkston
Bruner, Kourtney Cleary (NAIA) 2018 A/M Huron Valley
Vander Molen, Mekenzie Ohio St. (D1) 2018 M Rockford
Kelley, Hannah Seton Hill (D2) 2018 A Brighton
Stilson, Cameron Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2018 G Brighton
Gotham, Kelly Hope (D3) 2018 M Tecumseh
Klinger, Alli Kalamazoo (D3) 2018 Rochester Adams
Skeens, Haley Madonna (NAIA) 2018 A Canton
Hylok, Taylor Upper Iowa (D2) 2018 Grand Haven
Suhrheinrich, Maddie Hope (D3) 2018 Okemos
Waits, Katy Lawrence Tech (NAIA) 2018 M Huron Valley
Kuzmanko, Katelyn Lewis (D2) 2018 D Holland West Ottawa
Merrick, Hannah Siena Heights (NAIA) 2018 M South Lyon
Fields, Maddie Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 M Waterford United
Strehl, Shae Grand Valley St. (M:MCLA W:D2) 2018 M Rockford
Matul, Haley Alderson Broaddus (D2) 2018 G North-Harrison
Carless, Carlee Lawrence Tech (NAIA) 2018 Sterling Heights Henry Ford II
Keating, Kelleigh Stanford (D1) 2018 M Bloomfield Hills Sacred Heart
Brown, Josie Tiffin (D2) 2018 Spring Lake
Alnaraie, Melanie Siena Heights (NAIA) 2018 A/M Clarkston
Corwin, Hannah Ohio St. (D1) 2018 A Vicksburg
Beazley, Emily Detroit Mercy (D1) 2018 A Hartland
Gilbert, Megan Calvin (D3) 2018 M Holt
D'Arcy, Bella Siena Heights (NAIA) 2018 A/M Hartland
Carabelli, Calena Ave Maria (NAIA) 2018 M Utica Eisenhower
Sprague, Madison Palm Beach Atlantic (D2) 2018 A Forest Hills United
Miller, Jennifer Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 D South Lyon
Carr, Brianna Northland (D3) 2018 A Northville
Cirino, Michelle Siena Heights (NAIA) 2018 A/M Plymouth
Andreski, Grace Walsh (D2) 2018 A/M Flint Powers
Bailey, Kelli Kent St. (M:NCLL W:D1) 2018 Forest Hills United
Brunner, Kourtney Cleary (NAIA) 2018 M Huron Valley
King, Cassie Cleary (NAIA) 2018 Brandon-Holly
Campanella, Sam Kennesaw St. (M:MCLA W:D1) 2018 D Hartland
Yabs, Natalie Albion (D3) 2018 M Dewitt
Wild, Lexa Albion (D3) 2018 A Midland
Scane, Isabelle Northwestern (M:GLLL W:D1) 2018 M Cranbrook
D'Angelo, Lia Niagara (D1) 2018 A Bloomfield Hills
Birchmeier‏, Alisha Madonna (NAIA) 2018 A Dexter
Neumen, Brooklyn North Carolina (D1) 2018 M Rockford
Hill, Emily Albion (D3) 2018 M Saline
Marshall, Elise Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2018 M Grand Rapids Catholic Central
Wainio, Jordyn Adrian (D3) 2018 D Grand Blanc
Lane, Ella Heidelberg (D3) 2018 G Midland
Kelbert, Mackenzie Davenport (D2) 2018 A Brighton
Renfrew, Emily Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2018 Okemos
Russell, Reagan Kent St. (M:NCLL W:D1) 2018 Haslett-Williamston
Pitchford, Makenna Davenport (D2) 2018 G Caledonia
Kadwell, Maddie Madonna (NAIA) 2018 Huron Valley
Lee, Sabrina Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 D Canton
Noble, Reilly Davenport (D2) 2018 A Mattawan
VanBuren, Bella Lawrence Tech (NAIA) 2018 Brighton
McCreery, Madison Hope (D3) 2018 A/D Rockford
Snyder, Julianne Detroit Mercy (D1) 2018 A Livonia Ladywood
Beam, Haley Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2018 D Temperance Bedford
Hardy, Danyelle Notre Dame College (D2) 2018 Grand Ledge
Falk, Allison Detroit Mercy (D1) 2018 M Brighton
Kellner, Scarlett Lewis (D2) 2018 A Holland West Ottawa
Nantz, Brianna Lourdes (NAIA) 2018 A Brighton
Pyrett, Megan Aquinas (NAIA) 2017 D/M Flint Powers
Parks, Skylar Siena Heights (NAIA) 2017 A/M Fenton-Linden
Brodbeck, Gwyneth Adrian (D3) 2017 Lake Orion
Milholland, Caroline Hope (D3) 2017 D Midland
Frederickson, Laurel Gannon (D2) 2017 G Lowell
Economou, Meghan Calvin (D3) 2017 G Hartland
Elliot, Elizabeth Siena Heights (NAIA) 2017 G Plymouth
Walus, Shannon Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 Brighton
D'Angelo, Olivia Jacksonville (D1) 2017 A/M Bloomfield Hills
McMaster, Katie Otterbein (D3) 2017 Novi
Bauman, Sela Marian (WI) (D3) 2017 Lowell
Bosgraaf, Aleah Hope (D3) 2017 M Holland West Ottawa
Vongphasouk, Sisely Kennesaw St. (M:MCLA W:D1) 2017 A Rockford
Barnewold, Abby Lawrence Tech (NAIA) 2017 Lake Orion
Kinder, Bianca Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 A/M Haslett-Williamston
Markowski, Jordan Michigan St. (M:MCLA W:WCLA) 2017 M Dewitt
Heintzelman, Casey Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 Hudsonville
Bloch, Jordan Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 D/M Brighton
Wagner, Kenzie Cleary (NAIA) 2017 Flint Carman-Ainsworth-Davison
Chase, Sarah Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2017 Northville
Reece, Nicole Alma (D3) 2017 A/M Livonia Ladywood
Gwyneth Carlson Adrian (D3) 2017 A/M Lake Orion
Johnson, Maddie Detroit Mercy (D1) 2017 G Salem
Conroy, Sophie Grand Valley St. (M:MCLA W:D2) 2017 A/M Spring Lake
Minzey, Natalie Kalamazoo (D3) 2017 M Flint Carman-Ainsworth-Davison
Smythe, Mariah Siena Heights (NAIA) 2017 G Novi
Miller, Aaliyah Davenport (D2) 2017 Mattawan
Laier, Teagan Lawrence Tech (NAIA) 2017 A Hartland
Stormzand, Constance Cincinnati (M:NCLL W:D1) 2017 M Grand Rapids Catholic Central
Madar, Rachel Kalamazoo (D3) 2017 Dewitt
Cantelon, Taylor Detroit Mercy (D1) 2017 M West Bloomfield
Deboer, Sam Alma (D3) 2017 D Rockford
Stevens, Joely Margaux Christopher Newport (D3) 2017 M Forest Hills United
Dennis, Carson Wellesley (D3) 2017 A Grosse Pointe South
Salice, Marisa Albion (D3) 2017 Walled Lake Northern/Central
Costanzo, Anna Kalamazoo (D3) 2017 Vicksburg
Steiner, Cierra Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2017 Plymouth
Elliott, Auden Brown (D1) 2017 M East Grand Rapids
Plave, Lauren Madonna (NAIA) 2017 Canton
Davis, Gwen Kalamazoo (D3) 2017 G Ann Arbor Huron
Kane, Maggie Michigan (D1) 2017 M Grand Rapids Catholic Central
Reichenbach, Jordan Kalamazoo (D3) 2017 M Rochester Adams
Daniels, Jessica Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 M Brighton
Rosenbrook, Paige Hope (D3) 2017 Haslett-Williamston
Coyne, Abby Cleary (NAIA) 2017 Canton
Leist, Brittney Madonna (NAIA) 2017 A/M Huron Valley
Lonergan, Brooke Barton (D2) 2017 M Grand Haven
Kopicki, Sophia Siena Heights (NAIA) 2017 Grosse Pointe Woods Liggett
Pinto, Allison M.I.T. (D3) 2017 A/M Wixom St. Catherine
Pontious, Courtney Transylvania (D3) 2017 M Caledonia
Kuhns, Lexi Siena Heights (NAIA) 2017 A/M Portage Northern
Kuhowski, Savannah Adrian (D3) 2017 South Lyon
Keeling, Sarah Western Michigan (MCLA) 2017 Hartland
Caswell, Madeleine Madonna (NAIA) 2017 Plymouth
Tardiff, Leah Kalamazoo (D3) 2017 M Plymouth
Davis, Alex Kalamazoo (D3) 2017 North-Harrison
Feneley, Clare Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2017 A Battle Creek Harper Creek
Williams, Maya Cleary (NAIA) 2017 Lowell
Miller, Stephanie Davenport (D2) 2017 M Salem
Winn, Reilly Siena Heights (NAIA) 2017 LSM Hartland
Shanklin, Emily Stevens (D3) 2016 M Bloomfield Hills Marian
Giampetroni, Grace Michigan St. (M:MCLA W:WCLA) 2016 A Cranbrook
Wagnitz, Erin Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2016 Waterford United
Brown, Mairead Carthage (D3) 2016 D Lake Orion
Vanord, Alexa Carthage (D3) 2016 A South Lyon
Sommerville, Jenna Siena Heights (NAIA) 2016 A/M Clarkston
Newmann, Zoe Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2016 A Rockford
Nicholas, Maddie Adrian (D3) 2016 A South Lyon
Savich, Maddie Rochester (D3) 2016 G Huron Valley
Hanner, Jordan Northern Michigan (M:GLLL W:D2) 2016 A South Lyon
Torrez-Miner, Reina Mount Holyoke (D3) 2016 A/M East Lansing
Kaminski, Alyssa Montevallo (D2) 2016 A/M Okemos
Jacobs, Jill Tiffin (D2) 2016 Livonia Ladywood
Gwillim, Hannah Aurora (D3) 2016 D Swartz Creek
Godell, Meghan Detroit Mercy (D1) 2016 D Rochester
Grombala, Colleen John Carroll (D3) 2016 A Bloomfield Hills Marian
Larkin, Gabi Lawrence Tech (NAIA) 2016 M South Lyon
Palmer, Angela Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2016 A/M Okemos
Barnett, Hana Cleary (NAIA) 2016 M Hartland
Campanella, Madeline Gannon (D2) 2016 Hartland
Argue, Hannah Siena Heights (NAIA) 2016 D Portage Northern
Jared, Audrey Siena Heights (NAIA) 2016 A/M Swartz Creek
Lobo, Sofia M.I.T. (D3) 2016 M Midland
Archer, Amanda Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2016 G Brighton
Mesman, Allyson Calvin (D3) 2016 A Hudsonville
Turner, Abbe Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2016 A/M Grand Ledge
Tognetti, Mallory Cleary (NAIA) 2016 Hartland
Brian, Caitlin Siena Heights (NAIA) 2016 DM South Lyon
Albrecht, Madeliene Siena Heights (NAIA) 2016 G Fenton-Linden
Carino, Kendall Aquinas (NAIA) 2016 A Flint Powers
Salemi, Gina La Salle (D1) 2016 A Novi
Rauh, Elizabeth Michigan St. (M:MCLA W:WCLA) 2016 M Grosse Pointe South
Reuel, Ryann Davenport (D2) 2016 D Rockford
Carr, Isabel Cleary (NAIA) 2016 D Hartland
Ineich, Kayla Cleary (NAIA) 2016 D Hartland
Vander Molen, Alex Ohio St. (D1) 2016 M Rockford