Players - Men

Player College HS Grad Yearsort ascending Position High School
LaLonde, Luke Western Michigan (M:MCLA W:WCLA) 2023 D Birmingham United
Stavros, Carson Albion (D3) 2023 A Saline
McMullin, Brock Taylor (NAIA) 2023 LSM Hudsonville
Moline, Gabe Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2023 M Midland
McCreadie, Phoenix SCAD (NAIA) 2023 A/M Sterling Heights Henry Ford II
Boorman, Shane Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2023 M Holland West Ottawa
Hanigan, Jack Dayton (MCLA) 2023 A Grosse Pointe South
Phyle, Ryan Grand Valley St. (M:MCLA W:D2) 2023 A/M Clarkston
Baker, Nigel Tiffin (D2) 2023 DM Detroit Cass Tech
Clay, Rowan Michigan (D1) 2023 D/LSM Culver (IN)
Luck, Mitchel Ohio Northern (D3) 2023 A Linden
Barber, Charles Western Michigan (M:MCLA W:WCLA) 2023 M Hartland
Ramirez, Isaiah Aquinas (NAIA) 2023 D/LSM East Kentwood
Phillips, Evan Northwood (D2) 2023 G Hartland
Gatlin, Javonte Virginia State (D2) 2023 D/LSM Detroit Cass Tech
Marion, Shane Michigan-Dearborn (NAIA) 2023 M Dearborn Divine Child
Nutt, Alex Lawrence Tech (NAIA) 2023 D Clinton Township Chippewa Valley
Chesser, Andrew 2023 A Holland Christian
Bates, Logan Kentucky (M:MCLA W:WCLA) 2023 A/M Rockford
Blair, Carrington Virginia State (D2) 2023 A/M Detroit Cass Tech
Grimm, Andrew Western Michigan (M:MCLA W:WCLA) 2023 FOGO/M Muskegon Mona Shores
Wildman, Collin Aquinas (NAIA) 2023 M Grand Rapids Christian
Biron, Jack Grand Valley St. (M:MCLA W:D2) 2023 M Walled Lake Northern (co-op)
Webster, Michael Northwood (D2) 2023 D/LSM Saline
O'Sullivan, Owen Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2023 M Pinckney
Steenland, TJ Aquinas (NAIA) 2023 D Kenowa Hills
Tognetti, Mac Northwood (D2) 2023 A Hartland
Marszalek, Andrew Madonna (NAIA) 2023 M South Lyon
Reed, Owen Michigan-Dearborn (NAIA) 2023 G Livonia
Hanssenrik, Noah Siena Heights (NAIA) 2023 A Ypsilanti Lincoln
Furton, Jack Michigan-Dearborn (NAIA) 2023 M Dearborn Divine Child
Klein, Sam Bryant (D1) 2023 M Brother Rice
Arne, Ryan Calvin (D3) 2023 D Caledonia
Franklin, Michael Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2023 D/LSM Hartland
Furton, Jack Michigan-Dearborn (NAIA) 2023 M Dearborn Divine Child
Mathieu, Nolan Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2023 M Caledonia
Sneider, Samuel Amherst (D3) 2023 D/LSM Grand Rapids Forest Hills Central
Allen, Rece Grand Valley St. (M:MCLA W:D2) 2023 D/LSM Madison Heights Bishop Foley
Barber, Austin Western Michigan (M:MCLA W:WCLA) 2023 A Hartland
Cyrek, Jack Maryland (UMBC) (D1) 2023 A/M Detroit Catholic Central
Sutherland, Mark Northwood (D2) 2023 D Howell
LePage, Kevin Grand Valley St. (M:MCLA W:D2) 2023 D Portage Northern
Delcalzo, Aidan North Central (D3) 2023 A Holland Christian
Van Antwerp, Sawyer Detroit Mercy (D1) 2023 A/M Okemos
Velarde, Ryan Hope (D3) 2023 M Brighton
Howell, Caleb Malone (D2) 2023 G Battle Creek Lakeview
Hollebeek, Teddy Calvin (D3) 2023 M Holland Christian
Davidson, Trevor Aquinas (NAIA) 2023 M Forest Hills Eastern
Nienhuis, Cooper Aquinas (NAIA) 2023 M Holland West Ottawa
Gibson, Zachary Missouri Valley (NAIA) 2023 G Ann Arbor Gabriel Richard
Weil, Robert Lake Erie (D2) 2023 A/M Holt
Russell, Collin Kalamazoo (D3) 2023 D/LSM Detroit Cass Tech
Richards, Sawyer Siena Heights (NAIA) 2023 D Hudsonville
Hunter, Jerome Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2023 DM Hartland
Smith, Isaiah Otterbein (D3) 2023 D East Lansing
Kern, Garrett Michigan-Dearborn (NAIA) 2023 A/M Walled Lake Western
Burd, Tyler Davenport (D2) 2023 D Caledonia
Bastionell, Brett Northwood (D2) 2023 M Hartland
Kelly, Davis Siena Heights (NAIA) 2023 D Battle Creek Pennfield
Darabos, Matthew Western Michigan (M:MCLA W:WCLA) 2023 D Howell
Brown, Owen Northwood (D2) 2023 G Saline
Trantham, James Grand Valley St. (M:MCLA W:D2) 2023 D Canton
Lugo, Andrew Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2023 LSM Grand Haven
Lewicki, Kael Kalamazoo (D3) 2023 D/LSM Dewitt
Donahue, Sean Detroit Mercy (D1) 2023 A Detroit Catholic Central
Webb, Collin Northwood (D2) 2023 M Grand Rapids Forest Hills Central
Busby, Evan Dartmouth (D1) 2023 FOGO Hartland
McConnell, Jonah Rockhurst (D2) 2023 A/M Grand Rapids Forest Hills Central
Bardeggia, Hudson John Carroll (D3) 2023 G East Grand Rapids
Woodson, Jaiden Aquinas (NAIA) 2023 D East Kentwood
Lukowski, Mikey Detroit Mercy (D1) 2023 FOGO Romeo
Metz, Henry Virginia (D1) 2023 M Detroit Country Day
Desarbo, Riley Calvin (D3) 2023 M Monroe St. Mary Catholic Central
Taulbee, Cal Jacksonville (D1) 2023 D/LSM Detroit Catholic Central
Burke, Sam Adrian (D3) 2023 FOGO/M Davison
Bjork, Dylan Adrian (D3) 2023 M Rockford
Heimberger, Evan Grand Valley St. (M:MCLA W:D2) 2023 D/LSM Grosse Pointe North
Adkins, Caden Grand Valley St. (M:MCLA W:D2) 2023 LSM Holland West Ottawa
McDowell, Conor Northwood (D2) 2023 D Lowell
Boos, John Trine (D3) 2023 M Muskegon Mona Shores
Everham, Jr, Geoffrey Kalamazoo (D3) 2023 FOGO Grosse Pointe South
Springer, Colby Trine (D3) 2023 D Grand Haven
Poole, Lance Detroit Mercy (D1) 2023 DM Grand Haven
Williamson, Andrew Adrian (D3) 2023 Temperance Bedford
Eck, Ben Robert Morris (D1) 2023 M Brother Rice
Wieschhorster, Dillon Aquinas (NAIA) 2023 M Forest Hills Eastern
Kliewer, Tyler Albion (D3) 2023 FOGO Okemos
Elliott, Jack Brown (D1) 2023 D Grand Rapids Forest Hills Central
Tulgestke, Cole Ohio Wesleyan (D3) 2023 A Holland West Ottawa
Petelka, Leland Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2023 M
Raye, Jamesen Grand Valley St. (M:MCLA W:D2) 2023 FOGO/M Lake Orion
Miller, Nick Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2023 LSM Grand Haven
Vezeau, Max Western Michigan (M:MCLA W:WCLA) 2023 M Mattawan
Jarvi, Joel Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2023 D Grosse Pointe North
Forrester, Will Northwood (D2) 2023 A New Baltimore Anchor Bay
Miller, Owen Detroit Mercy (D1) 2023 A/M Saline
MacMichael, Robert Bellarmine (D1) 2023 D/LSM Brother Rice
Eaton, Jake Otterbein (D3) 2023 A/M Grand Rapids Christian
Boehmer, Ridge Baldwin Wallace (D3) 2023 G Brighton
Moon-Sarudi, Asher Detroit Mercy (D1) 2023 D/LSM Forest Hills Northern
Kennedy, Colin Western Michigan (M:MCLA W:WCLA) 2023 A Dexter
Grassmid, Brayden Davenport (D2) 2023 A Zeeland United
Makie, Larson Kalamazoo (D3) 2023 G Cranbrook
Venelasen, Noah Miami of Ohio (M:MCLA W:WCLA) 2023 A Forest Hills Northern
Adams, Griffin Eastern (D3) 2023 A/M Grosse Pointe South
Jenison, Aiden Aquinas (NAIA) 2023 A Jenison
Roberts, Devin Michigan-Dearborn (NAIA) 2023 D Farmington United
Criteser, Aiden Tiffin (D2) 2023 M Macomb Dakota
Malace, Gabriel Albion (D3) 2023 D/LSM Midland
Harrison, Doyle Kalamazoo (D3) 2023 D L'Anse Creuse North
Barker, Ethan Albion (D3) 2023 DM Okemos
Przybylo, Conor Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2023 D Plymouth
Reinig, Nolan Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2023 DM Saginaw Heritage
Giacona, Dominic Tiffin (D2) 2023 D Romeo
Cross, Adam Calvin (D3) 2023 M Walled Lake Western
Liddy, Brad Northwood (D2) 2023 D/LSM Huron Valley
Kaul, Carter Belmont Abbey (D2) 2023 A Macomb Dakota
Farrell, Conor Northwood (D2) 2023 A Saline
Quinn, Crandall Michigan (D1) 2023 G Grand Rapids Forest Hills Central
Hower, Sam Indianapolis (D2) 2023 D/LSM Hudsonville
Gordon, Bryce Grand Valley St. (M:MCLA W:D2) 2023 A Rockford
Brookes, Jackson Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2023 M Holt
Szymanski, Blake Aquinas (NAIA) 2023 D Detroit Catholic Central
Smits, Dolan Grand Valley St. (M:MCLA W:D2) 2023 A Grand Haven
Kurtz, Michael Northwood (D2) 2023 A L'Anse Creuse
Zarek, Braden John Carroll (D3) 2023 A/M Brother Rice
Bartels, Charlie Aquinas (NAIA) 2023 D Detroit Catholic Central
McElya, Bryce Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2023 D Bloomfield Hills
Morris, Johnny St. Thomas Aquinas (D2) 2023 D/LSM Livonia
Christlieb, Elliot Otterbein (D3) 2023 DM East Lansing
Ericson, Noah Milwaukee School of Engineering (D3) 2023 A Macomb Dakota
Bomgaars, Isaac Northwood (D2) 2023 D Grand Ledge
Zastrow, Ryder Trine (D3) 2023 A/M Midland
Prosowski, Nathan Baldwin Wallace (D3) 2023 D/LSM Midland
Polonkey, Hunter Lehigh (D1) 2023 A Brother Rice
Smith, Ethan Dubuque (D3) 2023 D/LSM Hartland
Stidolph, Harrison Michigan-Dearborn (NAIA) 2023 A/M East Kentwood
Spencer, Jake Indianapolis (D2) 2023 A/M Birmingham United
Lepper, Kaleb Madonna (NAIA) 2023 G L'Anse Creuse North
Parrott, Bradyn Adrian (D3) 2023 A Davison
Conway, Lachlan Siena Heights (NAIA) 2023 A Walled Lake Northern (co-op)
Fett, Michael Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2023 G Orchard Lake St. Mary's
Szymanski, Luke Albion (D3) 2023 G Detroit Catholic Central
Armour, Gabe Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2023 DM Midland Dow
Wandle, Brendon Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2023 M Dewitt
Worley, Anthony Northwood (D2) 2023 M Swartz Creek/Flushing
White, Nolan Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2023 D Tecumseh
Black, Hayden Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2023 D Muskegon Mona Shores
Murphy, T.J. Aquinas (NAIA) 2023 A Vicksburg
Farkas, Carson Albion (D3) 2023 M Battle Creek Lakeview
Engbers, Jackson Calvin (D3) 2023 D/LSM Holland Christian
Yockey, Nolan Central Michigan (M:MCLA W:D1) 2023 M Saginaw Heritage
Compton, Matthew Albion (D3) 2023 D/LSM Detroit U of D Jesuit
Sortor, Brady Tiffin (D2) 2023 D/LSM Dexter
Kieninger, Dane Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2023 M New Baltimore Anchor Bay
Nanna, Jake Hope (D3) 2023 A Muskegon Mona Shores
Pate, Gavin Baldwin Wallace (D3) 2023 D/LSM Clarkston
Williams, Braeden Ohio Northern (D3) 2023 A Forest Hills Eastern
Larriuz, Will Aquinas (NAIA) 2023 DM East Kentwood
Ralston, Sam Army (D1) 2023 D Hartland
Tater, Jacob Kalamazoo (D3) 2023 D/LSM Grand Haven
Wilmot, Logan Northwood (D2) 2023 M Oxford
Sims, Cam Ohio Wesleyan (D3) 2023 G Brother Rice
Zyskowski, Drew Wesleyan (D3) 2023 A East Grand Rapids
Hayward, Parker Mount Vernon Nazarene (M:NAIA W:club) 2023 G Muskegon Mona Shores
Russell, Cole Kalamazoo (D3) 2023 FOGO/M Detroit Cass Tech
Shook, Harris Liberty (M:MCLA W:D1) 2023 M Holland Christian
Pitlanish, Cameron Lawrence Tech (NAIA) 2023 M Royal Oak
Zarazua, Mariessa Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2023 South Lyon
Beilhartz, Luke Concordia-Ann Arbor (NAIA) 2023 A Muskegon Mona Shores